Oferty firm – nagrzewnice elektryczne

Nagrzewnice elektryczne mają za zadanie ogrzewać pomieszczenia. Mogą być to pomieszczenia użytkowe, komercyjne czy przemysłowe. Składają się z obudowy, grzałki, wentylatora, kabla elektrycznego oraz sterownika. Jak sama nazwa wskazuje, praca sprzętów takich jak nagrzewnice elektryczne dotyczy wykorzystania energii elektrycznej. Nagrzewnice elektryczne nie zużywają tlenu oraz nie wymagają dostarczania paliwa. Mając na uwadze wybór, którym cieszyć się mogą dziś nagrzewnice elektryczne, powinno się zaliczyć go do największych.

Czytaj dalej →

Gdzie mają zastosowanie reguły znane z lekcji fizyki?

Niewielu z nas docenia lekcje fizyki w szkole, pewna część z nas uważa ją za nudną. Tymczasem wiele maszyn i urządzeń działa na bardzo prostych zasadach o który uczyliśmy się w podstawówce lub szkole średniej, tylko nie zdajemy sobie z tego sprawy. Przykładowo chłodziarka czy chłodnica samochodowa a również sprzęty jakich używamy prawie w każdym domu. Takim przykładem może być lodówka bądź grzejnik które funkcjonują wskutek różnicy temperatur pomiędzy dwoma środowiskami (atmosferą we wnętrzu a wodą w grzejniku). Takie przyrządy to tzw. wymienniki ciepła.

Czytaj dalej →

Grzałki – jak działają, jak są wytwarzane i do czego służą?

Podstawową częścią służącą do grzania ciał stałych i cieczy lub gazów są grzałki patronowe. Działają one zazwyczaj w otworach, w częściach z metalu. Dane na temat tych grzałek mówią o tym, iż mają one specjalną budowę, która umożliwia dużą emisję ciepła z małych przestrzeni samej grzałki.

Czytaj dalej →