Jak należy nakładać masę bitumiczną do uzyskania izolacji przeciwwilgociowej a jak do uzyskania izolacji przeciwwodnej?

Zadanie bitumicznych mas izolacyjnych to głównie ochrona pojedynczych części w budynku przed zalaniem lub zawilgoceniem. Takie masy tworzą na płaszczyźnie, która jest zabezpieczana szczelną warstwę, która jest powłoką nieprzepuszczającą wody.

zima

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.

Masy te stosuje się do ochrony tarasów, fundamentów, dachów albo piwnic.
przedmioty

Autor: JOHN LLOYD
Źródło: http://www.flickr.com
Niezwykle ściśle trzeba przestrzegać wskazań twórcy, jeżeli chodzi o nakładanie masy bitumicznej i liczby warstw takiej masy na zabezpieczanej powierzchni. Bezwzględnie należy przestrzegać czasu, który jest podany na opakowaniu jaki musi upłynąć od nałożenia początkowej warstwy do nałożenia kolejnej. Nie dowolna masa bitumiczna jest przystosowana do nanoszenia metodą natryskową. dane o tym, czy dopuszczalna jest ta technika, musi znaleźć się na opakowaniu produktu. W czasie izolowania fundamentów masą bitumiczną poczekać należy aż zupełnie ona zwiąże nim fundamenty przysypane będą ziemią. Czas niezwykle często jest krótszy od czasu minimalnego, który polecany jest przez producenta. Masy bitumiczne, które w składzie mają rozpuszczalniki nie będą wiązać na powierzchni, która pokryta jest smołą. Masy tego typu także nie powinny mieć kontaktu ze styropianem, gdyż mogą wywoływać jego uszkodzenie. Aby zniwelować wszystkie szczeliny i nierówności na podłożu, należy przeprowadzić tak zwaną „rapówkę”. Należy wypełnić podłoże szczególną masą wodoszczelną albo nawierzchnię należy otynkować.
Podłoże, które przeznaczone jest do izolacji należałoby początkowo zagruntować specjalnym gruntującym roztworem.

Czy ten wpis wydaje Ci się intrygujący? Masz ochotę zgłębić więcej wiadomości na ten temat? Zatem idź tu bramy przesuwne wjazdowe i przeczytaj kolejny wątek.

Roztwór taki służy do wyrównania zabezpieczanej powierzchni. Pozwala to na równomierne nałożenie masy bitumicznej i zezwala otrzymać dobrą przyczepność w jakimkolwiek miejscu. Do uzyskania izolacji przeciwwilgociowej przeważnie wystarczy wykorzystanie jednej jedynie warstwy masy bitumicznej.

Aby uzyskać izolację przeciwwodną wymagane może być wykorzystanie paru warstw, które są nałożone na siebie w konkretnych odstępach czasu. Zazwyczaj ten czas to kilka godzin, lecz czasami przerwa pomiędzy następnymi nałożeniami może wynosić nawet parę dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*