Na jakie aspekty trzeba zwracać uwagę podczas kupowania paneli ogrodowych?

Panele do ogrodu ukazały się na naszym rynku około 20 lat temu. W pierwszej kolejności były wytwarzane jedynie przez kilka spółek, lecz z biegiem czasu pojawiło się o wiele więcej producentów.
Większa rywalizacja spowodowała, że ceny takiego towaru bardzo się zmniejszyły.

ogląd - przemysł

Autor: Otwarte Klatki
Źródło: http://www.flickr.com
Czasami w co poniektórych wypadkach wytwórcy, aby sprzedać swój gotowy produkt by na nim zarobić, wprowadzili duże uproszczenia w procesie tworzenia. Tego typu panel może wyglądać poniekąd podobnie, jednak dla sprawnego oka jest zupełnie odmienny niż pierwowzór. Panel ogrodzeniowy jest przeważnie opcją dla ogrodzeń stworzonych z siatki ślimakowej. Cena metra bieżącego takiego ogrodzenia panelowego jest średnio większa od zwykłej siatki o ok. 50%. Trzeba jednak uznać, że i tak pozostaje ona jednym z najniższych pod względem ceny układów ogrodzeniowych. Panel ogrodowy wytwarzany jest w różnych wymiarach, co ułatwia jego wykorzystanie praktycznie w każdym obszarze. Możemy to wykonać w ogrodzie działkowym, czy przy fabryce.
Pomimo faktu, że takie panele zostały stworzone z myślą o przemysłowych terenach, ich znaczna grupa klientów indywidualnych stosuje je na prywatnych posesjach. Jest tak przede wszystkim tam, gdzie pobudowane są one w dzisiejszym stylu. Pomimo tego, że można zauważyć lekkie ogrodzenie (zobacz: ogrodzenia artystyczne) panelowe złączone z masywną oraz ciężką kutą bramą uzupełnioną liśćmi oraz kwiatkami.

Panel ogrodowy posiada najczęściej wielkość około pięć centymetrów zależnie od producenta a jednym z najczęściej stosowanych zabiegów posiadających na zamyśle zredukowanie ceny jest manipulacja rozmiarem oczka. Jeśli zlikwidujemy parę albo kilkanaście pionowych drutów, to standardowe oczko będzie miało nawet 70 x 200 milimetrów. Tego typu konstrukcja nie służy sztywności panela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*