Jakie niecodzienne funkcje posiadają fotele do wózków jezdnych?

Każda osoba wie, że siedzenie w prawidłowy sposób wpływa na bardzo dużo czynników nie tylko w sferze fizycznej, lecz także takiej związanej ze zdrowiem. Dobranie odpowiedniego fotela jest więc niezwykle ważną kwestią, szczególnie wtedy, gdy wykonuje się tzw.

pracę siedzącą.
fotele do wózków

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Jak się okazuje, różnorodnych typów foteli jest bardzo duża ilość, zaś każdy spośród nich jest dostosowany do danego stanowiska pracy. Dotyczy to także takich zawodów, które są związane z kierowaniem różnorodnych pojazdów. Nie chodzi tu jedynie o zwykłe samochody osobowe czy dostawcze lub o ciężarówki bądź autobusy. Musimy także pamiętać o wózkach jezdnych. Prowadzenie takich pojazdów w praktyce jest zajęciem, które wymaga od danej osoby odbycia specjalistycznego kursu, jednak od niedawna do wykonywania tej czynności wystarczało tylko szkolenie przeprowadzane w określonym zakładzie pracy.
Prowadzenie tego typu pojazdu jest pracą siedzącą, którą wykonuje się przez dużą część dnia a dodatkowo podczas jej wykonywania pracownik wystawiony jest na bujanie, które może spowodować, że można nawet wypaść z siedzenia. Dlatego też fotele do wózków typu widłowego posiadają dość charakterystyczny kształt oraz posiadają takie funkcje, jakich zazwyczaj nie odnajdziemy w zwykłym fotelu.

Takie fotele do wózków widłowych posiadają ukształtowane siedzenia oraz komfortowe podłokietniki, chociaż duża część z wersji tego typu foteli ma również zawieszenie typu pneumatycznego i funkcję tłumienia wstrząsów czy mechaniczne pozycjonowanie.

Równie emocjonujące materiały znajdziesz w pokrewnym serwisie. Jeśli pragniesz je poznać – zobacz pod linkiem ogrodzenia sztachetowe, który jest tu.

Poza tym takie fotele do wózków jezdnych mają także funkcję automatycznej regulacji ciężaru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*