W jaki sposób funkcjonują aminokwasy oraz dlaczego są konieczne naszemu ciału?

Jest to cegiełka, która ma budować mięśnie. Z białek zbudowana jest większość tkanek w naszym systemie, w tym bardzo ważne dla wielu osób mięśnie.
Zwięźle ujmując bez kwasów aminowych nie ma mięśni.

Również aminokwasy stanowią źródło energii. W większości wypadków są one alternatywnym źródłem dla węglowodanów.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy tekst zamieszczony na tej stronie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej poliwęglan komorowy w tym miejscu, przeczytasz tam tego typu informacje.

Nie moglibyśmy jednak pomylić białkowej odżywki z aminokwasami. Białkowa odżywka jest zdecydowanie w większym stopniu złożona, a przez to dłużej ona się przyswaja. Aminokwasy błyskawicznie przenikają przez drogi pokarmowe i docierają w te miejsca, gdzie są one w najwyższym stopniu potrzebne, czyli do mięśni. Należy jednak pamiętać o tym, że odżywka białkowa i aminokwasy są to tylko suplementy, które wykorzystane być powinny dopiero w takiej sytuacji, gdy dieta dokładnie jest zaplanowana i jest realizowana. Najbardziej popularne są aminokwasy rozgałęzione BCAA. Od dużej ilości lat po te aminokwasy sięgają adepci różnych dyscyplin. Sięgają po nie biegacze, „gladiatorzy” w ringu, kulturyści i trójboiści. Zaliczają one się do grupy aminokwasów egzogennych. Funkcjonowanie ich jest przekrojowe z tego względu, że pomagają w metabolicznych przemianach różnych aminokwasów, blokują katabolizm, pomagają budować mięśnie i usprawniają regenerację, również redukują uczucie zmęczenia.

okna
Intensywny trening uszczupla znacznie i wyczerpuje czasami do cna glikogen. To zapas energii w mięśniach. Gdy to się wydarzy, system przejdzie do spalania aminokwasów. Ujmując wprost przejdzie do spalania mięśni. Ten proces ma miejsce w niezwykle wielu przypadkach. Pierwszym takim przypadkiem są treningi, które są przeprowadzane przed śniadaniem. Organizm w takiej sytuacji nie posiada zapasu energii, która pochodzi z jedzenia. Przez to zaczyna spalać mięśnie. Tu najlepszym rozwiązaniem jest zjedzenie lekkiego posiłku.

Posiłek ten nie musi być jednak przetrawiony, ponieważ to zajmuje czas. Drugi przypadek jest dla większości amatorów nieznany. Chodzi tutaj o intensywne, codzienne treningi wyczynowe. Po kilku godzinach tego typu wysiłku ciało będzie spalało swoje mięśnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*