Testy porównawcze a testy penetracyjne w kontekście jakości

Testy jakości w chwili obecnej są na porządku dziennym. Auta, kosmetyki i wiele różnych rzeczy co dzień są poddawane badaniom mających związek z nakreśleniem ich jakości.

badania penetracyjne

Autor: Roger Blackwell
Źródło: http://www.flickr.com
Szczególnie jednak badaniom nazywanym A/B poddawane są różnorakie projekty stron internetowych.
pudełko

Autor: KNAUF
Źródło: KNAUF
Jedną z metod prowadzenia kontroli jakości są testy porównawcze. Można znaleźć różne definicje testów porównawczych, ale jest to technika naukowa. Wiąże się ona z kontrolowanymi lub przypadkowymi doświadczeniami. Prowadzi ją zazwyczaj osoba obiektywna. Testy porównawcze to inaczej mówiąc porównywanie co najmniej dwóch identycznych rzeczy – na przykład – modeli samochodów, przejrzyj kompletną ofertę na tej stronie. Co ważne, każdy test zależy od poddawanych im przedmiotów. Z tego też powodu, zależnie od kwestii, różne są ich główne zadania. Test A/B z kolei polega głównie na porównaniu dwóch projektów internetowych stron. Głównym jego zadaniem jest wybranie lepszej wersji, która będzie spełniała postawione przed nią zadania.http://ambroexpress.pl/wysylka-czesci-samochodowych/ wysyłka części samochodowychDzięki testom porównawczym można szybko oraz prosto podjąć decyzję.
Badania penetracyjne mają różne metody. Należą one jednak do najstarszych testów w typie nieniszczących materiałów metalowych i niemetalowych. Ich głównym celem jest wykrywanie defektów oraz uszkodzeń powierzchniowych, takich jak pęknięcia, porowatości, nieszczelności czy rozwarstwienia.

Ponadto, przy pomocy badań penetracyjnych testuje się na przykład materiały ferromagnetyczne, których nie można zbadać techniką magnetyczną -> (poznaj więcej). Wszystko jednak jest uzależnione od warunków temperatury oraz czułości testu, która jest wcześniej zakładana. Najczęściej są stosowane w dziale przemysłowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*