Jakim sposobem znaleźć blachy trudnościeralne Hardox?

Do najbardziej typowych rodzajów ścierania należą ścieranie ślizgowe i uderzeniowe. Cząstki ścierne znajdują się w wąskiej szczelinie między dwoma sztywnymi powierzchniami – wytwarzają ścieranie związane ze zgniataniem, które jest jednym z podstawowych typów ścierania. Każdy produkt jest specyficzny i w innym stopniu przyczynia się do uszkodzeń związanych z określonym rodzajem ścierania. Twardość to właściwość, która zapewnia świetną ochronę przed zużyciem w czasie całego okresu użytkowania blach Hardox.

Twardość zmniejsza zużycie, ponieważ krawędzie materiału ciernego mają trudności z wrzynaniem się w ciężką powierzchnię. Twardość nie jest tylko i wyłącznie powierzchniowa, ale cechuje całą strukturę materiałów Hardox. Proces recyklingu, w tym fragmentacja odpadów, stawia spore wymagania co do sprzętu.

Zależy to w związku z tym od natężenia przepływającego prądu, w plazmie możemy rozróżnić różne stany. Pierwszy z nich charakteryzuje się tym, że przy bardzo małym natężeniu prądu nie widzimy żadnego światła. Następny, to przy większym natężeniu prądu plazma wytwarza światło, a kiedy napięcie prądu będzie większa aniżeli graniczna wartość to powstaje łuk elektryczny. Wtedy można przystąpić do łączenia elementów plazmą. Wtedy właśnie jest możliwe plazmowe cięcie blach. Cięcie takie polega na topieniu i wyrzucaniu spawanego surowca ze szczeliny cięcia bardzo silnie skupionym łukiem plazmowym elektrycznym. Posiada on dużą energię kinetyczną.

Blacha metalowa

Autor: José Ramón Polo López
Źródło: http://www.flickr.com

Blacha trudnościeralna Hardox Extreme jest powszechnie znana i najbardziej ceniona stal (sprawdź koniecznie – ceowniki zimnogięte) na świecie. Wyjątkowe własności tych blach polegają na:bardzo dobrych właściwościach wytrzymałościowych oraz optymalnych tolerancjach wytworzenia mimo twardości. Blachy trudnościeralne Hardox można ciąć, używając techniki cięcia na gorąco oraz na zimno. Sposób cięcia na zimno, to cięcie strugą wodno-ścierną, przycinanie, piłowanie.

Metoda na gorąco to cięcie tlenowe, plazmowe cięcie blach oraz laserowe.

Docięte blachy można wiercić, gwintować, frezować, ale i zwijać do różnych kształtów np. kręgów, rur tudzież lejów itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*