Jakim sposobem wybrać odpowiedni wózek inwalidzki?

Doskonale dobrany wózek inwalidzki odgrywa nadzwyczaj ważną rolę. Należycie dobrany pomaga w prosty sposób pokonywać architektoniczne bariery z kolei użytkowanie staje się o wiele łatwiejsze oraz nastręcza mniejszego nakładu energii ze strony użytkownika.
Jednak nie każdy inwalidzki wózek będzie tak samo akuratny dla każdego użytkownika.

Czytaj dalej →

Pomiary drgań oraz naprężeń, niezbędne w wielu sytuacjach

Rzeczywistość jest taka, że o różnych rzeczach zwykły Kowalski nie ma zielonego pojęcia. Nie wiemy, że przy pewnych konstrukcjach niezbędne okazują się pomiary drgań. Tego typu pomiary pozwalają na odnalezienie awarii i skontrolowanie ogólnego stanu wybranej konstrukcji. Kiedyś, by odnaleźć awarię musieliśmy rozłożyć na czynniki pierwsze daną konstrukcję. Jak łatwo się domyślić była to niesamowicie kosztowna sprawa.

Czytaj dalej →

Wynajem żurawia – w jaki sposób znaleźć dobrą firmę?

Żurawie budowlane to aktualnie największe maszyny robocze, jakie można spotkać w otaczającej nas przestrzeni. Ten widok jest popularny szczególnie w wielkich aglomeracjach miejskich, gdzie ilość wykonywanych przedsięwzięć przy udziale żurawi jest bez wątpienia najbardziej liczna. Na każdym kroku można zobaczyć place budowy, gdzie ustawiane są nie jeden, lecz kilka żurawi.

Czytaj dalej →