Pomiary drgań oraz naprężeń, niezbędne w wielu sytuacjach

Rzeczywistość jest taka, że o wielu rzeczach przeciętny Kowalski nawet nie ma pojęcia. Nie wiemy, że przy niektórych konstrukcjach konieczne są pomiary drgań. Tego typu pomiary pozwalają na odnalezienie awarii i sprawdzenie ogólnego stanu danej konstrukcji. Kiedyś, żeby znaleźć awarię musieliśmy rozłożyć na czynniki pierwsze wybraną budowlę. Jak łatwo się domyślić było to bardzo kosztowne.

Pomiary drgań
Dziś dzięki urządzeniom do pomiaru drgań i naprężeń i nie trzeba dokonywać demontażu ogólnej konstrukcji. Po dokonaniu takich pomiarów przedsiębiorstwa je wykonująca da nam protokół z takich pomiarów, żebyśmy wszystko wiedzieli. Dlatego jeżeli jesteśmy nadzorcami jakiejś większej konstrukcji nie zapominajmy o tego typu opcji. Powinniśmy też pamiętać, że tego typu pomiary należy robić nie tylko w momencie, gdy dotrą do nas informacje, że coś jest nie w porządku – pomiar (urządzenia pomiarowe testo interinstal) drgań na Komes.pl. Najsensowniej kontrolnie, co jakiś czas robić tego typu pomiary, bo lepiej profilaktycznie nad czymś zapanować zamiast później męczyć się z jakąś dużą awarią, bo to na pewno będzie droższe.

Obliczenia MES, czyli Metoda Elementów Skończonych
Z czym wiąże się Metoda Elementów Skończonych? Zobacz tutaj- więcej o analizie MES Możemy stwierdzić, że na 100% Nowak albo Kowalski nie będą mieli pojęcia, o czym mowa. Jeśli chodzi o obliczenia MES są w stanie pomóc przy wielu obliczeniach, gdzie zwyczajne wzory nie pomogą. Obliczenia tego typu dają możliwość uzyskiwania wyników dla specyficznych kształtów. Tak, więc są wykorzystywane w bardziej realnych sytuacjach niż lekcja matematyki. Niestety w szkołach uczymy się najczęściej wzorów, które niezbyt pomogą w normalnym życiu.

Przemysł

Autor: European Southern Observatory
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast obliczenia MES to świetne rozwiązanie dla życiowych sytuacji. Jak wiadomo każda metoda ma jakieś zalety, ale ma też swoje wady. Jeśli chodzi o ten rodzaj obliczeń to trzeba zawsze zwrócić uwagę na pewien margines błędu, którego niestety nie można wykluczyć. Jednak mimo tego minusa Metoda Elementów Skończonych jest jedną z najlepszych metod, jakie istnieją w naszych czasach, dlatego też w mechanice ogólnie pojętej jest bardzo często stosowana. Jak wiadomo nie każdy wie jak wykonuje się tego typu obliczenia, nie wszyscy znają się na macierzach, ale są ludzie wykwalifikowani w tej kwestii i wiedzą jak wszystko obliczać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*