Jakim sposobem wybrać odpowiedni wózek inwalidzki?

Dobrze dobrany wózek inwalidzki odgrywa bardzo ważną funkcję. Należycie dobrany umożliwia w prosty sposób pokonywać architektoniczne bariery z kolei użytkowanie staje się dużo łatwiejsze jak też nastręcza mniejszego nakładu energii ze strony użytkownika.
Jednakże nie każdy inwalidzki wózek będzie tak samo akuratny dla każdego eksploatatora.

silnik do wózka

Autor: Guilhem Vellut
Źródło: http://www.flickr.com

Znacząca jest nie wyłącznie jego funkcjonalność ale też dopasowanie do stopnia niepełnosprawności. W czasie wyboru wózka inwalidzkiego powinniśmy się kierować takimi wytycznymi, jak: rodzaj schorzenia, jakie w kluczowy sposób warunkuje dobór wózka manualnego albo elektrycznego, stopień samodzielności użytkownika.
samochód po tuningu

Autor: YuJeen
Źródło: http://www.flickr.com
Istotnym składnikiem każdego inwalidzkiego wózka będzie na pewno rama. W toku kupna kieruj uwagę z czego została stworzona. Rama ze stali będzie niezwykle odporna jak też niekosztowna, jednakże będzie też ciężka, co niestety ograniczy zwrotność wózka. Natomiast rama zrobiona z aluminium bądź tytanu będzie lżejsza a także umożliwi skuteczne operowanie wózkiem. Jest jednakże o wiele droższa. Wielką zaletą jest również składana rama, która znacznie ułatwia transport. Jednak mechanizm ów najczęściej oparty jest na umieszczonej pod materiałem siedzenia klamrze, jaka blokuje manewrowanie. Stanowi to niestety istotną wadę dla bardziej czynnych użytkowników, którym rekomenduje się inwalidzki wózek (zobacz też: wózki widłowe używane) ze sztywną ramą. Wielką wolność daje także wózek elektryczny.

Jeśli idzie o silnik do wózka, w wózkach tego rodzaju stosuje się kilka rodzajów silników. Każdy wózek elektryczny zostaje zaopatrzony w tak zwane sterowniki, jakie można dopasować indywidualnie do każdego eksploatatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*