Czym pokryć dach? Informator

Na wielu leciwych budynkach do dzisiaj sprawdzają się dachowe pokrycia z papy. Ma ona licznych zwolenników, którzy entuzjastycznie wymienią zniszczoną – na nowiutką.
Krycie dachów tym materiałem odbywało się głównie na dwóch rodzajach dachów – płaskich, głównie na budowlach w rodzaju „kostka” w latach 60.

Chevrolet

Autor: Mototarget.pl
Źródło: © Mototarget.pl

, jak też dachach skośnych, na budynkach postawionych w tym samym okresie i starszych. Również dzisiaj papa jest ochoczo używana jako powłoka znajdująca się pod tzw.

Czy pragniesz może otrzymać link do strony kwatery pracownicze łódź, gdzie czekają na Ciebie kolejne posty? Mamy nadzieję, że przypadnie Ci do gustu nowy serwis.

właściwym pokryciem. Nim zapadnie postanowienie o remoncie dachu krytego papą, potrzebna jest ocena stanu technicznego obecnego pokrycia.

O tym, czy dach pokryty papą będzie wymagać tylko renowacji, czy też niezbędne będzie położenie całkiem nowego pokrycia, przesądza wielkość defektów. Jeśli na płaskim dachu jest tylko kilka pęcherzyków, z pewnością nie musimy kłaść całkiem nowego pokrycia. Niezbędna jest jednak eliminacja purchli. Spękania powstałe na pokryciach z papy tyczą się tak dachów płaskich, jak też dachów skośnych. To efekt oddziaływania promieniowania UV. Takowe uszkodzenia możemy zreperować i odłożyć w czasie moment instalowania nowego pokrycia o pięć lat. Krycie dachu nową papą nieczęsto wymaga ściągnięcia starej. Najpierw dach powinno się zagruntować. Do tego celu przeznaczona jest masa bitumiczna, którą przeważnie oferują producenci pap. Przed remontem istotne jest także ustalenie, czy dach był przedtem pokrywany smołą, czy może masą asfaltową.

Owe dwie bazy różnią się pochodzeniem i składem chemicznym. Smoła jest materiałem pozyskiwanym z węgla, natomiast lepik jest pozyskiwany z asfaltu. Środków asfaltowych nie możemy układać na smołowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*