Czym charakteryzują się windy hydropneumatyczne, a czym mechaniczne i które są tańsze?

Przed koniecznością wyboru odpowiedniej windy stoi wiele administratorów budynków. Używane obecnie dźwigi są w dużym stopniu zautomatyzowane, co zdecydowanie podnosi komfort ich używania.
Spośród bardzo bogatej oferty dostępnej dzisiaj w sprzedaży, do wyboru są windy o napędzie hydraulicznym albo elektrycznym.

John Deere

Autor: Roadmaster2012
Źródło: http://www.flickr.com
Taka winda mechaniczna napędzana jest przy pomocy silnika elektrycznego, z kolei hydrauliczna napędzana jest podobnym motorem, przy czym położony on jest wraz z pompą w środku wypełnionego olejem agregatu. Przepływ oleju steruje pracą generatora hydraulicznego. W najwyższym stopniu nowoczesne windy nie posiadają maszynowni – są to tzw. dźwigi MRL. To bezpieczniejsze rozwiązanie. I mogą zajmować mniej miejsca. Są też bardziej ekonomiczne w użytku i gwarantują wyższy pułap skuteczności pracy. Poza tym mogłyby też gwarantować bardzo wysoki komfort jazdy. montaż tego typu windy jest zdecydowanie szybszy. Innowacja polega na użyciu specjalnych stalowych pasów pokrytych bardzo odpornym poliwęglanem.
cena

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
tuv, iso, jakość
Zastępują one używane liny stalowe. Pasy są bardziej wytrzymałe i dzięki temu można zastosować nieco mniejsze silniki i innowacyjne regulatory i ich częstotliwość topliwości. Tego typu napęd jest poza tym o wiele w większym stopniu przyjazny dla środowiska. W odróżnieniu od typowych hydraulicznych napędów, nie potrzebuje smarowania, zatem nie istnieje ryzyko, że olej lub smar przedostają się do szybu albo na poziomy. Windy zawierające napęd hydrauliczny są co prawda trochę tańsze, jednak są one wolniejsze oraz dłużej się na nie oczekuje.

Olej tłoczony w podnośniku jest stosunkowo zimny i nim się rozgrzeje, mija trochę czasu.

Na tej stronie jest wiele praktycznych wiadomości, jednak koniecznie sprawdź też pozostałe szczegółowe informacje inteligentne bramy wjazdowe. One również są bez dwóch zdań warte uwagi.

Przeskok na następny człon powoduje szarpnięcia. Dlatego dla utrzymywania prawidłowej temperatury oleju w jego pojemniku można zamontować grzałki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*