Czy samodzielnie moglibyśmy wykonać odnowienie wykonanych z aluminium felg?

Nie możemy sami skutecznie naprawić felgi, ale w domowym zaciszu moglibyśmy ją pomalować. Jeśli jednak nie umiesz zrobić tego na własną rękę mógłbyś zlecić to profesjonalnej firmie.

malowanie aluminium

Źródło: pixabay.com
Rzadko posiadamy w garażu dostęp do specjalistycznych sprzętów Lakierniczych.

Czyżby komentarze z serwisu (http://www.sklep.labempire.com.pl/pipety-automatyczne,2,11980) były o tyle interesujące, że masz chęć stworzyć swój? Zachęcamy Cię do tego. Będzie to dla nas ogromna pomoc.

Zarezerwowane jest to chyba dla fanatyków odnawiania felg. Prostym sposobem, w który moglibyśmy osiągnąć zadowalające wyniki, jest tutaj wykorzystanie sprayu. Malowanie aluminiowych felg sprayem, jest to szybki i prosty sposób, aby poprawić ich wygląd. Kiedy bierzemy się za pomalowanie alufelg samodzielnie, to musimy zdjąć opony przed malowaniem. Należałoby założyć w takiej sytuacji zestaw zastępczy albo udać się na zdemontowanie opon do miejscowego wulkanizacyjnego zakładu. Czyszczenie felg domowym sposobem, to użycie węża ogrodowego, karchera albo szczoteczki. Jeśli brud będzie mocno przylegać, w takiej sytuacji można wykorzystać markowy czyszczący środek do felg. Kiedy felgi już będę lśniły, wtedy można by przejść do następnego etapu, jakim jest szlifowanie felg. Właściwe szlifowanie aluminiowych felg spowoduje, że nałożony lakier na powierzchni felg będzie się na takich felgach dobrze trzymał.

monitoring

Autor: NASA Goddard Space Flight Center
Źródło: http://www.flickr.com
Szlifowanie felg załatwi kwestię małych rys, lecz nie załatwi problemu wgnieceń na feldze i jej uszkodzeń. Renowacja felg może być przeprowadzona przez nałożenie szpachli do felg. Pamiętać o tym trzeba jednak, że szpachla wypełniająca do felg powinna być nakładana z nadmiarem, gdyż będzie potem zeszlifowana. Po wyschnięciu szpachli do felg można przystąpić do następnego etapu szlifierki. Tutaj zaczynamy szlifowanie od papieru z gradacją 600 a kończymy na papierze z gradacją w granicach 1000. Dzięki takiej czynności powinniśmy otrzymać równą i gładką powierzchnię bez uszkodzeń oraz rys. Zabezpieczenie felg wykonanych z aluminium przed malowaniem jest niezwykle ważne z tego powodu, żeby nie ubrudzić całego ogumienia.

Gdy wykonujemy malowanie felg sprayem, powinniśmy sprawdzić najpierw jak farba będzie się zachowywać na feldze. Do czynności tego typu jak malowanie aluminium lepiej jest wybrać spraye bardziej kosztowne znanych firm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*