Czym się zajmuje branża hutnicza?

Wyroby hutnicze określane są różnego typu wyroby wyrabiane ze stali i wszelkiego rodzaju stopów metali. Dostarczają je w tej formie odpowiadają huty i zakłady metalurgiczne. W ofercie takich zakładów są też często usługi z zakresu metalurgii.

Blachy

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com

Za przykład takich wyrobów mogą posłużyć blachy walcowe. Mogą one mieć standardową grubość albo też wykonanej do potrzeb określonego zamówienia. Blachy tego rodzaju mogą mieć rozmaite, zaczynając od cienkich, których grubość oscylować będzie w okolicach dwóch milimetrów, ale także istnieje opcja zamówienia blach walcowanych o większych grubościach, sięgających nawet stu pięćdziesięciu milimetrów.

Blachy walcowane są na gorąco i mogą występować w kształtach takich jak kręgi, arkusze i inne. Wiele firm produkujących takiego rodzaju wyroby ma w swojej ofercie kilka typów chemicznego obrobienia danego materiału, w zależności od typu surowca i jego właściwości chemicznych. Przykładem blach walcowanych na gorąco są konstrukcyjne czy też blachy kawałkowe a więc blachy o wyjątkowej wytrzymałości – czytaj o blachach kawałkowych.

Obróbka stali w hucie

Autor: Paul Lindsey
Źródło: http://www.flickr.com

Innym przykładem wyrobów z dziedziny wyrobów hutniczych są blachy walcowane na zimno. Przeznaczenie ich jest związane z formowaniem. Innym typem produktów z zakresu wyrobów hutniczych są stale powlekane organicznie. Zastosowanie ich ma miejsce przy elewacjach oraz na budowach, zarówno do przy wytwarzaniu systemów odprowadzania wody z dachów, jak i do metalowych konstrukcji ochronnych.

Przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją stali i wyrobów z metalu stanowią podstawę dla wielu innych dziedzin gospodarki. Produkty tego typu są wykorzystywane przy tworzeniu wszelkiego typu maszyn przemysłowych, pojazdów, dźwigów i wielu innych. Sprzedaż wyrobów hutniczych (jak: stal niskostopowa) ma miejsce między innymi do branży górniczej, gdzie wyjątkowa wytrzymałość metali wpływa korzystnie na to, że sprzęty górnicze (wiertnice kopalniane) mają większą wytrzymałość, co bezpośrednio przekłada się na czas przestojów w trakcie realizowania prac górniczych.

Inną branżą, do jakiej sprzedaje się takiego rodzaju wyroby jest oczywiście budownictwo. Wszelkiego typu pręty żebrowane i zbrojenia betonu stanowią podstawę dla poprawnie wykonanych prac budowlanych. Obecnie ponadto buduje się ze stali całe fabryki i potężne konstrukcje. Wyroby stalowe mają także bardzo duże zastosowanie podczas produkcji wielkich maszyn i dźwigów.

Niezwykle istotnym odbiorcą zdaje się być także przemysł zbrojeniowy. Aktualnie sprzedaż wyrobów hutniczych jest podstawą dla ogromnej ilości dziedzin gospodarki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*