Różne zastosowania drzewa w budowie budynku

Wiele ludzi zastanawia się jaki wybrać dla siebie dom, murowany, lub drewniany. Zorganizowanie budowy wywołuje znacznie mniej trudności, gdy wznosi się dom zrobiony z drewna. Postawienie domu można realizować o każdej porze roku, nawet w zimie, albowiem prócz sporządzenia fundamentów, nie są wymagane żadne mokre roboty, jakie trzeba prowadzić w temperaturze dodatniej.

dom wykonany z drewna
Poza tym tańszy i wygodniejszy jest przewóz surowców na plac budowy, bo jest ich mniej i są znacznie lżejsze aniżeli towary do domów murowanych. Domy z drewna muszą być realizowane przez wyspecjalizowane w owej technologii jednostki. Drewno to naturalny materiał ochoczo wykorzystywany również do konstrukcji fasad. Drewno na elewację powinno być odpowiednio zakonserwowane. Odpowiednio zabezpieczone i wentylowane będzie cieszyć ładnym wyglądem przez długie lata. Długość desek należy przystosować do wymogów danej fasady. Popularne aktualnie profile żaluzjowe mają nieco różne podziały niż tradycyjne deski.

Porównaj – domy z drewna w standardowym systemie szkieletowym

Elewacje drewniane są coraz bardziej popularne. Deski elewacyjne mogą być kładzione na całej elewacji, lub chromianowanie aluminium cena – alufinis.pl na jej elemencie. W ciągu minionych kilku lat coraz to popularniejsze staje również drzewo modyfikowane termicznie. Drewno na elewacje musi być wytrzymałe na warunki atmosferyczne i zniszczenia biologiczne spowodowane grzybami i szkodnikami. Elewację drewnianą wolno mocować do wszelkiego rodzaju ściany. Zazwyczaj wykorzystuje się ruszt z drewna wykonany z tego samego gatunku drewna co elewacja, całkowicie zaimpregnowanego. Tarasy drewniane to wygodne miejsca odpoczynku i dekoracja domu.

deski, drewno, taras

Autor: Wolfcraft
Źródło: Lange Łukaszuk s.j.
Pięknie komponują się z częściami wykończenia domu i roślinami w ogródku. Jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę to, że budowa tarasu drewnianego jest nadzwyczaj szybka, a deski są względnie tanie, to warto się na niego zdecydować. O tym, czy taras będzie ładny także po kilku latach, przesądzają normalne zabiegi pielęgnacyjne. Dwa razy w roku nieodzowna jest gruntowna konserwacja. Należy szczegółowo umyć taras, a później położyć olej, jaki się doskonale zakonserwuje deski.

Doczytaj – meble ogrodowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*