Jak i czy w ogóle możliwa jest zmiana dostarczyciela gazu? Jak możemy to zrobić, jakie są procedury?

Wiele osób nie jest zadowolonych z tego jak działa obecny dostarczyciel gazu i myślą o zmianie. Zastanawiają się czy jest to możliwe, i w jaki sposób to można w ogóle zrobić? Na szczęście jest taka możliwość i każdy może z tego skorzystać, warto więc dowiedzieć się, w jaki sposób przeprowadzić tego typu zmianę. Najpierw powinniśmy zawrzeć umowę z nowym, wypatrzonym przez nas, dostarczycielem, jaki działa na terenie dystrybutora. Następnie koniecznie należy rozwiązać obecną umowę ze sprzedawcą.

licznik gazu

Autor: Peretz Partensky
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli konsument miał do tej pory umowę kompleksową, natomiast z nowym sprzedawcą zawarł jedynie na sprzedaż, to koniecznie trzeba także zawrzeć umowę o świadczenie usług dystrybuowania paliwa gazowego z dystrybutorem, czyli firmą, jaka dostarcza gaz. Podstawowym warunkiem zrezygnowania z takiej umowy w sytuacji zmiany sprzedawcy jest długość okresu w jakim powinno się wypowiedzieć umowę -> kliknij. Po zawarciu umowy z nowym dostarczycielem należy koniecznie podać tą informację do Polskiej Spółki Gazowniczej, jaka zajmuje się sieciami. Do zrobienia każdej z powyższych czynności konsument właściwie jest w stanie upoważnić kogoś innego, na przykład nowego sprzedawcę.

Dystrybutor jest zmuszona zezwolić nam na zmienienie sprzedawcy, nie później aniżeli w okresie dwudziestu jeden dni od momentu wpłynięcia zawiadomienia o zmianie sprzedawcy, przez odbiorcę lub też upoważnionego przez niego sprzedawcę. Co istotne, zmiana sprzedawcy gazu nie powinna powodować zakłóceń jeśli chodzi o ciągłość dostaw paliw gazowych. Znaczy to po prostu, iż nie powinno być tak, że kiedy rozwiążemy umowę z jedną firmą, to przez przez jakiś czas nie będziemy mieli gazu. Cały natomiast proces w związku z tym tyle trwa, ile wynosi czas wypowiedzenia u poprzedniego sprzedawcy. Najczęściej jest to około 30 dni.

Jeśli intryguje Cię ciąg dalszy (https://www.ctlgroup.pl/) tego opisu zachęcamy do kolejnego artykułu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod poniższym linkiem. W nim rozproszymy wszelkie Twoje rozterki.

Nowa firma zajmuje się często wszelkimi formalnościami, zaczynając od przekazania wypowiedzenia obecnej umowy, po napisanie zawiadomienia o zmianie nazwy, aż po dostarczenie go do dotychczasowego operatora. Zawierając umowę z nowym sprzedawcą albo wypowiadając dotychczasową, najlepiej zapoznać się z terminami. Najważniejsze to wejście w życie nowej umowy oraz rozwiązanie wcześniejszej umowy. Zmiana sprzedawcy, to znaczy nowa umowa bez sprawdzenia przez konsumenta warunków rozwiązania starej umowy, może się wiązać z nieprzewidzianymi skutkami prawnymi, które biorą się na przykład z dublowania się kontraktów. To taka sytuacja, kiedy dotychczasowa umowa jeszcze nie wygasła, natomiast kolejna już weszła w życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*