Wielu kierowców zastanawia się, jaki napęd w samochodzie jest lepszy — na przednie albo na tylne koła?

Są ludzie, którzy są miłośnikami przedniego napędu w wozie. Są również tacy, którzy wolą tylny napęd. Obie grupy wymieniają swe racje.
Ciężko byłoby kategorycznie określić zwycięzcę.

Galanteria betonowa firmy AWBUD

Autor: AWBUD
Zbiorniki

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Znaczny procent samochodów, które poruszają się po naszych drogach, posiadają napęd na przednie koła. Jednakże jest taka grupa kierowców, którzy są miłośnikami tylnego napędu i nic nie może zmienić ich zdania. Odkąd zaczęliśmy do naszej ojczyzny przywozić samochody terenowe oraz sportowe, to rośnie w siłę również trzecia grupa — zwolenników napędu na wszystkie koła. Jednakże przyjrzyjmy się im po kolei. Napędy przednie mają łatwą budowę. Dzięki dociążeniu przedniej osi łatwiej utrzymać równomierne dociążenie samochodu. W szczególności jeżeli pomyślimy o tym, że na tylnych siedzeniach też będą podróżować pasażerowie. Wtedy wóz będzie mniej podatny na uderzenie bocznych porywów wiatru. Prócz tego wolne miejsce z tyłu pozwala na stworzenie pojemnego bagażnika. Tylny napęd z kolei przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy uwielbiają sportowe samochody. Konstrukcja takiego rodzaju jest droższa, dlatego używa się ją jedynie w drogich modelach. Oponentów jest w stanie pogodzić trzecia opcja — czyli napęd 4×4.

Jeśli w zamieszczonym tu artykuły nie ma intrygującej Cię informacji, to kliknij ten odnośnik i zobacz sam (https://lrg-lodz.pl/ekologiczne-pojemniki-na-dokumenty-lodz/) inny tego typu materiał.

Takiego rodzaju auta bywają doprawdy fantastyczne.

Świetnie trzymają się szosy, rzadziej wpadają w poślizg. Na dodatek można nimi jeździć po bezdrożach i raczej nie pojawi się niebezpieczeństwo, aby gdziekolwiek się nim zakopać. Napęd ten można wyłączać, by wóz mniej palił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*