Jakiego rodzaju kamienie naturalne wykorzystuje się do produkcji blatów kuchennych?

Wytrzymały i mocny blat kuchenny jest wyjściem, które znakomicie się sprawdza na długi okres czasu. Do bezkonkurencyjnych jakościowo materiałów na blaty do kuchni z pewnością zaliczają się konglomeraty i granit.
Blach kuchenny z granitu to najlepszej jakości odmiana, jeżeli myślimy o blatach z kamienia naturalnego.

Porady dot. wyboru dachówki

Źródło: Wienerberger
trawertyn

Autor: Industrial Traffic
Źródło: http://www.flickr.com
W wypadku blatów kamiennych do kuchni bardzo często mamy na uwadze również tego typu kamienie jak przykładowo trawertyn czy marmur, jednak żadna z tych skał jest w stanie dorównać swoją jakością granitowi. Trochę w mniejszym stopniu popularną alternatywą dla wymienionego granitu, trawertynu czy marmuru jest przykładowo bazalt czy porfir. Jeśli natomiast chodzi o praktyczność oraz ergonomię eksploatacji, to właśnie granitowe blaty wygrywają z innymi tego typu kamieniami naturalnymi. Poza dużą solidnością, odpornością na wysokie temperatury czy wilgotność, granit, w odróżnieniu od innych kamieni, nie wymaga impregnacji.

Wynika to z tego, że granit nie jest wrażliwy na nasiąkanie wodą ani innymi substancjami.

Czy chcesz przeczytać więcej ciekawostek na opisywane na tej witrynie zagadnienie? Jeżeli tak, kliknij ten link – nie rozczarujesz się. To zbliżona tematyka.

Znaczy to zwyczajnie, że wykonany z granitu blat kuchenny nie ulegnie zaplamieniu tłuszczem czy sokiem z owoców albo jarzyn. Najwyższa jakość wykonanych z granitu blatów jest powiązana również z ceną większą, niż w przypadku pozostałych kamieni naturalnych, tego typu jak przykładowo trawertyn. Trzeba również mieć świadomość tego, że granit to stosunkowo ciężki materiał, z tego też powodu konieczne jest wybranie właściwych mebli.

Konglomerat określany jest także kamieniem sztucznym, jednak w rzeczywistości jest to zmielony kamień naturalny (przykładowo granIT czy marmur) złączony za pomocą żywicy poliestrowej lub cementu. Ponadto w składzie konglomeratu znajdziemy również przeróżne barwniki, dzięki którym możliwe jest uzyskanie bardzo wielu opcji kolorystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*