Do czego służy tzw. odbojnica?

Magazynowe przestrzenie coraz nagminniej powstają w ogromnych miastach. rozwój przemysłu, ale również sektora usług wywołuje, iż produkty magazynowane są w okolicznych lokalizacjach, niedaleko punktów docelowych.
Funkcjonowanie składu jest to proces złożony i łączący problematykę wielu komplikacji logistycznych.

umowa

Autor: Matthias Buchmeier
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z nich jest ochrona przestrzeni przed przyrządami transportowymi, jakie mogą wyrządzić niemałe uszczerbki.

Odbojnice stalowe w efektywny sposób chronią obręb składu przed ciosami i niechcianym działaniem transportowych urządzeń. Napotykane są również na parkingach i zakładach fabrycznych. Przeważnie specyficzny w owym wypadku będzie ich odcień (żółto-czarny). W zależności od potrzeb, w handlu istnieje dużo rodzajów odbojnic. Odróżniają się one zastosowaniem, ale również wykorzystanym surowcem konstrukcyjnym. Rozmaite zakłady wytwórcze mają oferty odbojnic dopasowane do uniwersalnego przeznaczenia, czy konkretnego użytku. W zależności od potrzeb, wyróżnić możemy odbojnice prymat odbojnice gumowe a także poliuretanowe. Rola osłonowa będzie realizowana należycie jedynie w momencie, w którym odbojnica będzie efektywnie ochroniona przed czynnikami przyrody. Większość artykułów będzie mieć naturalną osłonę zaimplementowaną przy wytwórczości. Mowa tu o antykorozyjnych warstewkach. Odbojnica jest przeważnie pomalowane natryskowo czy też ocynkowywana. Zazwyczaj napotykane zabarwienia to żółto-czarny, jednakże w takim wypadku ograniczenia będą niskie. Według wskazań klienta, realne będzie wykorzystanie zabarwienia opcjonalnego z gamy RAL.

Co więcej, odbojnica może także być poddana tak zwanemu proszkowemu malowaniu by osłonić ją przed zniszczeniem. Jest to właściwie największe zagrożenie występujące dla owej grupy artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*