Jaki system pakowania można dzisiaj zastosować w firmie produkcyjnej i co to są kartoniarki?

Dzisiaj na rynku jest dostępnych wiele rodzajów urządzeń pakujących. Można by je pogrupować w zależności od tego, jaki typ końcowego opakowania ma powstać przy jej użyciu.
Popularną maszyną pakującą jest kartoniarka.

sprzątanie domu
firma - powiększenie

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to maszyna, której zadaniem jest pakowanie produktów w karton.

Kolejna witryna, która posiada newsy na ten temat da Ci możliwość, by pogłębić znajomość rzeczy. To ważne, zatem idź tutaj wywóz odpadów i znajdź sporo szczegółów.

Może ona funkcjonować samodzielnie albo stanowić część ciągu produkcyjnego. Praca kartoniarki polega na mechanicznym formowaniu z płaskiego kartonu pudełek, zatem kartoników a potem umieszczanie w nich gotowych towarów albo materiałów dodatkowych. Systemy pakowania posiadają za zadanie zamknięcie towaru w kartonie przy użyciu kleju lub zatrzasku. Wkładanie towaru do kartonu może odbywać się ręcznie lub machinalnie. Wkładanie ręczne odbywa się przez operatora a mechaniczne za pomocą podajnika. Kartoniarka posiada swoje zastosowanie w przemyśle spożywczym, chemicznym oraz kosmetycznym. Dziś dużo firm proponuje różne wersje kartoniarek, które dopasowane są do różnorodnych potrzeb i do specyfiki bardzo wielu gałęzi gospodarki. Bardzo duży asortyment urządzeń kartonujących zezwala na to, żeby spełniać wymagania klientów w zakresie minimalnych oraz maksymalnych wymiarów.

Elementy małej architektury - ogrodzenia i murki

Autor: Libet
Źródło: Libet
Dzisiaj można napotkać pojedyncze modele. Są to niewielkie kompaktowe kartoniarki, które są wykorzystywane do pakowania pojedynczych elementów do kartoników. Można by także napotkać kompletnie zintegrowane linie z rozbudowanym systemem pakowania w kartony produktów w zbiorcze opakowania. Kartoniarka mogłaby współpracować z pozostałym maszynami przykładowo automatami pionowymi, odbiornikami czy też tranzystorami. Kartoniarka może być złączona z maszynami, które przeznaczone są do foliowania albo można ją wyposażyć w funkcję zautomatyzowanego drukowania kodów i dat. W takiej sytuacji wszystkie te czynności odbywają się machinalnie.

Kartoniarki moglibyśmy rozdzielić na start-stopowe i kontynuacyjne. Kartoniarki start-stopowe charakteryzują się przerywanym cyklem pracy pomiędzy poszczególnymi etapami. Kartoniarki kontynuacyjne stałe cechują się nieprzerywanym cyklem pracy bez przerw pomiędzy kolejnymi etapami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*