W jakich miejscach doskonale będzie się sprawdzał kamień ozdobny?

Jest to niezwykle modna alternatywa tapety. Nie dekoruje się nim wszystkich ścian, lecz niezwykle często jest on dominującym akcentem w pewnym jednym miejscu w pomieszczeniu. Może to być dla przykładu miejsce otaczające kominek, telewizor lub biblioteczkę.

kamień

Źródło: pixabay.com
magazyn

Autor: Mitch Barrie
Źródło: http://www.flickr.com

przedmioty

Autor: www.indexfood.pl
Źródło: www.indexfood.pl
Kamień ozdobny doskonale spisze się jako „wytyczenie granic” w domu. Za jego pomocą można przykładowo rozdzielić kącik jadalny od pozostałej części w pokoju. Kamień ozdobny czasami jest niezwykle niełatwo odróżnić od kamienia naturalnego. Może on być stworzony z betonu, gipsu, konglomeratu albo z tworzyw sztucznych. Wybierając kamień dekoracyjny musimy zwracać uwagę na stopień nasiąkliwości. Czasami jest on ważniejszy niż wygląd kamienia. Zwrócić należy także uwagę na wysokość kafelek. Jeżeli kafelki będzie układał fachowiec, to większy ich format obniży koszt ich ułożenia. Zwrócić uwagę trzeba także na konieczność użycia impregnującego środka, który zwiększyć może koszt aranżacji.

Czy zdziwił Cię opublikowany tutaj tekst? Żeby poznać temat kliknij tu i poznaj więcej szczegółów – zapewne będą dla Ciebie zaskakująco interesujące.

Jeśli struktura ozdobnego kamienia jest porowata, to impregnacja będzie wymagana. W innym przypadku powierzchnia kamienia szybko będzie chłonęła wilgoć.

Gipsowy kamień ozdobny lub kamień z cementu kosztować może nawet 40 zł za metr kwadratowy. Jednak należy pamiętać o tym, że tego typu cena kamienia dekoracyjnego prawdopodobnie nie będzie inwestycją na długi czas. Kamień dekoracyjny lepszej jakości jest to koszt zazwyczaj od 120 do 290 złotych za m2. Porównując kamień dekoracyjny z kamieniem naturalnym, to i tak mamy tu dużą oszczędność, ponieważ w przypadku kamienia naturalnego powinniśmy zapłacić ok. 900 złotych za metr kwadratowy. Niezwykle niełatwo jest dobrać kamień dekoracyjny w taki sposób, żeby ozdabiał on miejsce, a nie oszpecał.

Wersje, które prezentują się jak odłamki skał, dobrze się będą prezentować we wnętrzach o wyglądzie minimalistycznym. Kamienie dekoracyjne w cieplejszych barwach znakomicie będą się sprawdzać w pokojach, które urządzone są w kolorach ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*