Dlaczego warto jest stosować technikę anodowania aluminium?

Anodowanie, albo inaczej mówiąc, elektrolITyczna oksydacja, jest powierzchniową obróbką metalu, która polega wytworzeniu w sposób elektrolityczny powłoki tlenku.
Takiego rodzaju proces jest stosowany przeważnie w przypadku aluminium oraz jego różnych stopów, jednak może być stosowane w wypadku wybranych typów tytanu, stali czy też stopów magnezu.

Skutkiem anodowania aluminium jest stworzenie powłoki cechującej się znacznie większą twardością i wytrzymałością na działanie rdzy. Proces składa się z kilku etapów, m.in. płukania, rozjaśniania czy też anodowania i barwienia. Zamiast barwienia stosuje się polerowanie elektrolityczne. Dzięki temu uzyskuje się lustrzaną i błyszczącą powierzchnię.

W sytuacji jeśli chcesz odnaleźć oprócz tego także inne pokrewne informacje na ten temat, to więcej zobaczysz na portalu (http://www.asmtechnology.eu/faza-pierwszego-kolanka-w-uprawie-zboza/), do którego link jest w tym miejscu.

Niestety zbyt duża ilość krzemu w znacznym stopniu utrudnia lub nawet całkowicie uniemożliwia anodowanie aluminium, więc nie powinno poddawać się takiej obróbce eloksacji stopów odlewniczych, które są oparte na krzemie.

cięcie

Autor: Milestone Management
Źródło: http://www.flickr.com
Proces anodowania stosuje się w wielu branżach gospodarki, np. w elektronice (warstwa anodowa nie przewodzi prądu elektrycznego), przemyśle meblarskim (z powodów estetycznych) czy w przemyśle stoczniowym lub motoryzacyjnym (ze względów estetycznych i przez wzgląd na wytrzymałość na oddziaływanie rdzy). Jeżeli interesuje Cię takie anodowanie śląskie to obszar, w którym funkcjonuje dobra firma. Jej pracownicy z chęcią zajmą się zrobieniem Twojego projektu. Przykładowo można w ten sposób szybko udekorować niektóre elementy motocykli czy samochodów. Z tego też powodu anodowanie jest niezwykle popularne pośród właścicieli jednośladów.

Wykonanie anodowania jest przebiegiem relatywnie szybkim oraz tanim a wyniki mogą być wprost widowiskowe. Podczas anodowania można użyć konkretny kolor, np. brązowy, złoty czy też czarny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*