W jaki sposób korzystnie zakupić używane auto?

Szukasz pojazdu z „drugiej ręki”? Pamiętaj o regule tzw. ograniczonego zaufania, pośród ekspertów w owej specjalizacji aż roi się od naciągaczy, kombinatorów a także zwykłych kanciarzy.

przegląd

Także prywatni sprzedawcy nierzadko do najuczciwszych nie należą.
Na auto używane wydajemy na ogół równowartość przynajmniej paromiesięcznych, a czasami i kilkuletnich przychodów – to poważny sprawunek, w wypadku którego wpadka zagraża istotnym spustoszeniem budżetu domowego. Nabywając pojazd używany, z jednej strony szczędzimy z reguły przynajmniej parędziesiąt procent w porównaniu do nowego samochodu z salonu, bo już po pierwszych 3 latach pojazdy z reguły tracą 40 proc. swej wartości.odnośnik do serwisu fosforanowanie stali fosforanowanie staliZ drugiej natomiast strony ryzykujemy, iż nabędziemy czterokołowiec ze znacznie wyższym przebiegiem od zadeklarowanego, powypadkowe, wymagające poważnych reperacji albo nawet nienadające się do użytkowania, wóz z prawnymi wadami, za który będzie trzeba zapłacić ponadplanowe opłaty – na przykład akcyza, bądź wręcz taki, jakiego nie uda się zarejestrować lub zostanie nam odebrany.

Potencjalne oszczędności są warte niebezpieczeństwa, jednak warto je zminimalizować! Tzw. złota reguła przy oględzinach a także kupnie używanego wozu mówi – nie czyńcie tego na własną rękę! Druga osoba nie musi być koniecznie najlepszej klasy specjalistą od motoryzacji (aczkolwiek jest to wskazane), ważne, aby potrafiła spojrzeć na wóz i na całą sytuację z ostrożnością i bez ekscytacji, jakie przeważnie towarzyszą nabywcy poszukującego auta dla siebie. A jeżeli znaleziony samochód rzeczywiście zachwyci was wartością, wyglądem albo technicznym stanem, upewnijcie się najpierw, czy niczego mu nie brak pod względem formalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*