Jeżeli w naszym kraju nie byłoby żadnych zasad prawnych, to pewnie każdy by działał tak, jak mu to najbardziej odpowiada.

W rzeczy samej każdy narzeka na rozmaite wytyczne ujęte w niejednej ustawie. Rzeczywiście, bardzo dużo z takich przepisów jest po prostu trudna do zrozumienia. Tak więc osoby, jakie mają talent w wynajdowaniu różnych patentów mogą na przestrzeni prawa czuć się lekko zagubione. W końcu nie do końca wiedzą jak zastrzec znak towarowy, albo uznać własny wynalazek za patent.

patent

Autor: Janet Lindenmuth
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety osoby, które działają w tej dziedzinie we własnym zakresie mogą się z dużym dystansem nastawić do urzeczywistnienia swoich pomysłów, po zaznajomieniu się z konkretnymi warunkami. Tego typu zastrzeżenie sobie pomysłu, bądź też zarezerwowanie na własność znaku towarowego tak naprawdę jest dość kosztowną sprawą. Na skalę krajową kosztuje to około kilkuset złotych. Aczkolwiek zwykle cena również przewyższa stawkę tysiąca zł.

Jeśli znajdujące się tu wiadomości przyciągają Twoje oko, to dodatkowo zerknij na informacje, które zobaczysz, kiedy klikniesz ten odnośnik!

Należy stwierdzić, że dużo kosztowniejsze są patenty na arenie międzynarodowej. Rzeczywiście w takiej sytuacji stawki są liczone nie w złotówkach, ale w obcej walucie. Dlatego zastrzeganie sobie wymyślonego znaku towarowego na skalę Unii Europejskiej, może kosztować około tysiąc trzysta Euro. To jest naturalne, iż te stawki ciągle rosną. Wyłączne zastrzeżenie logo towarowego nie jest wystarczające aby konkurencja nie kopiowała tego samego towaru.

dokumentacja patentowa

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Należy nabyć jakby karencję na patent na określony termin. Po tym czasie, inni twórcy mają okazję aby realizować bardzo podobne pomysły. Jeżeli już pamiętamy jak zastrzec znak towarowy, a także mamy świadomość, iż nie jest to zbyt ekonomiczna usługa. To wiemy, dlaczego tak sporo firm przedstawia dosłownie ten sam produkt, jednak pod inną nazwą. Tak wychodzi na przykład w sytuacji farmaceutyków, bądź produktów spożywczych. Nabywamy praktycznie identyczne pigułki antyseptyczne, ale jednak podświadomie twierdzimy, że tabletki od jednego producenta działają na nas zdecydowanie lepiej, niż od innej marki. Aczkolwiek w rzeczywistości, niczym się one między sobą nie różnią. Oczywiście poza skutecznością w reklamie. Więcej na .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*