cynkowanie ogniowe jako bardzo odporne i trudno rozpuszczalne powłoki kryjące.

Obecnie trudno byłoby wyszukać gałąź przemysłu, która nie korzysta z możliwości galwanotechniki. Pokrycia galwaniczne są stosowane nieomal w każdej specjalności, nawet w tak wymagającej jak kosmonautyka, bądź lotnictwo.

proces cynkowania

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com
Galwanizernia trudni się pokrywaniem metali rozmaitymi powłokami jakie mają ochronić metal przed korozją. Użycie powłok nie tylko przedłuża życie różnego typu produktów. Nie mniej ważne jest otrzymanie doskonałego rezultatu estetycznego. Mnóstwo osłonek galwanicznych używa się w zamierzeniach czysto ozdobnych, co w powiązaniu z właściwościami osłonowymi i niższymi kosztami czyni z nich rozwiązanie bezkonkurencyjne. Porządnie dobrane warstewki zdołają także polepszyć właściwości mechaniczne i technologiczne metali.

Cynkowanie ogniowe to metoda zanurzeniowa. Znaczy to, że zarówno formowanie powierzchni, jak też powlekanie cynkiem odbywa się poprzez zatopienie elementów konstrukcji w wannach, które zawierają kąpiele o należytym składzie chemicznym. Taka technika zapewnia szansę dotarcia do wszelkiej luki, oczyszczenia jej i zabezpieczenia (sprawdź firma mercor zabezpieczenia ppoż) przed korozją. Końcowym etapem procesu cynkowania jest nałożenie warstewki cynkowej na estetyczne części stalowe, które zanurza się w roztopionym cynku. Przy wypełnieniu wyznaczonych wymogów dotyczących rodzaju stali, przede wszystkim chodzi o skład krzemu i fosforu, a także przy stosownym skonstruowaniu części poświęconych do cynkowania, otrzymuje się warstewki antykorozyjne wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, erozję, udary, wolne od porowatości, przejawiające idealną przyczepność do podłoża.

Cynkowanie ogniowe gwarantuje nadzwyczaj wytrzymałe i trudno rozpuszczalne osłonki kryjące. Powłoka cynkowa ochrania stal przez sporo lat i nie wymaga konserwacji. Ponadto jest możliwość wydłużyć jej solidność, oraz nadać produktom przydatne walory estetyczne poprzez pokrycie ocynkowanej przestrzeni kolejną powłoką lakierniczą, bądź malarską. Czas trwałości osłonki cynkowej zależy od obciążenia korozyjnego otoczenia, w jakim konstrukcja jest używana, a również od grubości powłoki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*