Ubranie ochronne

Bezpieczeństwo w pracy, w szczególności w warunkach stwarzających zagrożenie jest kwestią ważną zarówno dla właściciela firmy, jak i pracownika. Pracownicy w zakładach pracy posiadają rzecz jasna obowiązkowe ubezpieczenie od skutków groźnych wypadków.

gvarant, odzież robocza
Dużo pieniędzy inwestuje się przede wszystkim w środki zapobiegające takim incydentom – w odzież ochronną i odpowiednio częste i szczegółowe warsztaty z zakresu unikania zagrożeń. Badania dowodzą bowiem, że większość wypadków w czasie pracy jest wywołana niedostosowaniem się do reguł BHP, bądź zwykłym przeoczeniem czy pomyłką pracownika. Incydenty wywołane niezapewnieniem odpowiednich warunków pracy czy ubrania ochronnego są już niezwykle rzadkim zjawiskiem.

Praca w trudnych warunkachDuża liczba profesji jest niezbyt chętnie wybieranych ze względu na warunki pracy, co prawda taka praca jest odpowiednio wysoko płatna, jednak wciąż niewiele osób decyduje się na pracę w hucie lub kopalni. W tego rodzaju warunkach wysokiej jakości odzież robocza jest zasadniczym elementem dla zachowania odpowiednio wysokiego stopnia zabezpieczenia. Jest to zwłaszcza istotne na stanowiskach przy dużych temperaturach, gdzie przydatne są specjalne buty ochronne (poznaj systemy natryskowe w asortymencie Mercor S.A.) czy rękawice ochronne. Zatrudnieni w tego rodzaju niebezpiecznych zakładach pracy są też poddawani dokładnym szkoleniom, zanim są uprawieni do samodzielnej pracy na takim stanowisku. W ten sposób pracodawcy ograniczają ryzyko wypadku wywołanego pomyłką. zatrudnionego

Odzież pracowniczaProducenci odzieży pracowniczej wprowadzają sporo usprawnień do własnych towarów w celu podwyższenia poziomu bezpieczeństwa ich użytkowników. W butach roboczych są to przykładowo specjalne usztywnienia lub metalowe wkładki absorbujące siłę uderzenia. Kurtki robocze (sprawdź ofertę: ) posiadają odblaskowe elementy, żeby były widzialne w niezbyt mocnym oświetleniu z dużej odległośc, specjalnie profilowane rękawy dla podwyższenia poziomu bezpieczeństwa pracy z częściami w ruchu i innego rodzaju usprawnienia. Wszelkie części odzieży roboczej muszą przejść odpowiednie badania wytrzymałościowe i uzyskać potrzebne atesty, zanim zostaną wprowadzone do obrotu. Daje to pewność, że produkty te sprawdzą się w warunkach do których zostały zaprojektowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*