Rodzaje i zastosowanie nagrzewnic

Zastosowanie nagrzewnic jest bardzo różne. Mówiąc krótko używane bywają do ogrzania powietrza, a co za tym idzie np.

do osuszania przestrzeni zamkniętej. Znajduje ona zastosowanie tam, gdzie tradycyjne ogrzewanie uległo uszkodzeniu lub po prostu jej nie ma. Przeczytaj, jakie rodzaje nagrzewnic stosuje się najczęściej.

nagrzewnice olejowe

Źródło: www.klimatop.pl

Nagrzewnice powietrza używane są do osuszania pokoi o różnych powierzchniach. Zwykle bywają przydatne w przypadku magazynów, hal, szklarni, magazynów, warsztatów, stacji diagnostycznych, kościołów i wielu innych. Nieocenionymi cechami takich nagrzewnic okazują się: możliwość natychmiastowego rozpoczęcia pracy, prostota użytkowania, a także duża dostępność paliwa i łatwość serwisowania .

Nagrzewnice i ich rodzajeZe względu na zastosowane paliwo wyróżnia się wiele typów nagrzewnic. Najbardziej popularne są Nagrzewnice (zobacz|sprawdź nagrzewnice olejowe) powietrza oraz – równie skuteczne – nagrzewnice olejowe.

Wspomniany typ – nagrzewnice elektryczne – funkcjonują napędzane zgodnie z nazwą prądem elektrycznym. Mówi się o nich, że są ponadto termowentylatorami lub zwyczajowo dmuchawami. Zainstalowane wewnątrz urządzenia grzałki rozgrzewają powietrze, które z kolei rozprowadzane jest za pomocą wentylatora o wielkiej sile. Są najczęściej ciche i łatwe w użytkowaniu. Ich całkiem przystępna cena usprawnia skuteczną eksploatację w miejscach,gdzie np. smród oleju opałowego jest niewskazany. Poza tym okazują się proste i czyste w eksploatacji. Największą wadą tego typu nagrzewnic okazuje się to, że zużywają tyle energii, ile dają ciepła.

Wersje napędzane olejem funkcjonują w podobny sposób, choć mechanizm jest inny. Olej opałowy wtryskiwany jest poprzez specjalną dyszę do pojemnika, w którym następuje spalanie. Właśnie tam następuje podgrzanie powietrza i jego dystrybucja na do pomieszczenia. Wśród tego typu urządzeń wyróżnia się dwa typy – modele napędzane olejem wymiennikowe i bez wymiennikowe. Różnice dotyczą głównie miejsca utleniania się paliwa oraz procesu odseparowywania spalin. W przypadku tych drugich podgrzewane paliwo syntezuje ze spalinami.

Niepodważalnymi zaletami tych nagrzewnic bywają: możliwość natychmiastowego rozpoczęcia pracy, prostota użytkowania, a także duża dostępność paliwa i łatwość serwisowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*