Mogłoby się wydawać, że bliski transport ciężkich ładunków wymaga skomplikowanych rozwiązań. Tymczasem, przeważnie wykorzystuje się w tym celu przenośniki rolkowe.

Przenośniki rolkowe ułatwiają bliski transport ciężkich ładunków. Biorąc pod uwagę specyficzną powierzchnię transporterów rolkowych, przenoszone przedmioty mają zazwyczaj dosyć nieskomplikowany kształt. Są to głównie skrzynie, pudełka, worki, paczki, plastikowe pojemniki itp. Bardzo ważną cechą przenośników jest możliwość modyfikowaniaich konstrukcji. Przez to możemy w zależności od naszych potrzeb dostosowywać ich długość lub wysokość. W fabrykach przenośniki rolkowe stanowią skomplikowany system zespolonych ze sobą rolek.

Fabryka

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki temu ładunki zostać przeniesione nawet na dość spore odległości. Transportery rolkowe możemy jednak dostosować nie tylko do gabarytów, ale też do ciężaru przenoszonych ładunków. Zależy to głównie od materiału, z którego zrobione zostały rolki. Możemy wybrać różne rodzaje rolek – ze stali, plastikowe, pokryte gumą, stożkowe, aluminiowe i nie tylko. Dopuszczalna waga ładunków, którą są w stanie unieść to najczęściej mniej więcej 70-100 kg. Pewne taśmy są jednak dostosowane do przewożenia nawet kilkutonowych ładunków.

Przenośniki wałkowe to nieskomplikowany oraz wygodny sposób, żeby przetransportować duże i ciężkie przedmioty. Trudno się dziwić, żejest jednym z najbardziej popularnych rozwiązań.

Jeśli zainteresował Cię ten tekst, to odwiedź www a tam oczekują na Ciebie informacje godne zainteresowania. Sprawdź je – będziesz bardzo zadowolony!

Sprawdza się nie tylko dużych ośrodkach przemysłowych, ale także w różnego rodzaju magazynach, sklepach oraz w wybranych firmach. Taśmy rolkowe przemieszczają się przeważnie się dzięki zamocowaniu łańcuchów lub specjalnych pasków napędowych. Układ połączonych ze sobą taśm może być teżwzbogacony o dodatkowe funkcje. Do taśm rolkowych można podłączyć różnego rodzaju narzędzia komputerowe. Przez to możemy nieustanie rejestrować np. ciężar transportowanych przedmiotów albo ich kody kreskowe. Przenośniki rolkowe niejednokrotnie są zsynchronizowane ponadto z narzędziami, takimi jak drukarki lub owijarki, zobacz pod adresem: . Zamontowane obrotnice umożliwiają natomiast kontrolowanie kierunku, w jakim przesuwają się rolki. W wypadku skomplikowanych systemów transportu przenośniki rolkowe są zazwyczaj obsługiwane przez komputer. Można jednak obsługiwać je też przy pomocy pilota lub nawet ręcznie. Wszystko zależy od warunków, w jakich chcemy je wykorzystywać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*