Wykorzystanie przemysłowej automatyki w niewielkich rozmiarów przedsiębiorstwie – jakie niesie ze sobą zyski?

Automatyzacja produkcyjnych procesów w dużym zakładzie ma znaczący wpływ na zyski – pozwala na zwiększenie tempa wykonywania pracy, a także zwiększa bezpieczeństwo pracowników.

Ale jakie zalety może to mieć dla małego przedsiębiorstwa? I jakie automatyczne rozwiązania można w tej sytuacji wykorzystać?
image - produkcja

Autor: Grzegorz
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecznik patentowy na spotkaniu

Autor: itupictures
Źródło: http://www.flickr.com
W sytuacji mniejszego przedsiębiorstwa zautomatyzowanie kompletnego procesu produkcyjnego może być zbyt drogie. Z tego właśnie powodu warto zastanowić się nad wykorzystaniem nowoczesnych przemysłowych urządzeń wyłącznie w wybranym sektorze pracy – np. podczas depaletyzacji. Zakupienie samych depaletyzatorów nie powinno stanowić wielkich kosztów, a z powodzeniem chociaż w części przyspieszy pracę produkcyjną. Ciekawą możliwością jest również unowocześnienie nie tyle urządzeń, co samej hali produkcyjnej. W tym celu można zakupić np. systemy oferujące fachowe napowietrzanie lub [alufinish] oddymianie pomieszczeń hali produkcyjnej -źródło artykułu.
Takie rozwiązanie sprawi, że w sytuacji nadmiernego zadymienia szybciej wywietrzymy halę produkcyjną, umożliwiając zatrudnionym osobom powrót do pracy. Poza tym fachowe napowietrzanie hali produkcyjnej poprawi również wygodę pracujących tam osób. Następnym punktem realnym do przeprowadzenia przez mniejsze przedsiębiorstwo stanowi zainwestowanie w zautomatyzowane sterowanie bram – sprawdź moje źródło. Umożliwi to zaoszczędzenie zarówno czasu potrzebnego na częste otwieranie, jak również siły pracowników – bramy do produkcyjnych hal najczęściej są ciężkie i ich otwieranie nie należy do prostych czynności. Automatyczne sterowanie bram sprawi, że proces produkcyjny będzie działał płynniej i sprawniej, co niewątpliwie przyniesie wielkie zyski dla właściciela.
W późniejszym czasie, gdy zakład zacznie obracać wyższym kapitałem, można oczywiście rozwijać ten proces i rozszerzyć automatyzację na pozostałe etapy produkcyjnego procesu

Zastosowanie automatycznych rozwiązań przemysłowych w pełnym zakresie przyniesie nam z kolei natychmiastową poprawę efektywności pracy i bezpieczeństwa zatrudnionych przez nas pracowników, a co za tym idzie – wyczekiwany zysk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*