Specyfika nagrzewnic elektrycznych i gazowych

Śniegi w przeszłych latach bywały mocne. A i temperatura w jesiennych i wiosennych miesiącach do najcieplejszych nie należała. Dlatego prowadzący działalność handlową musi pomyśleć o ogrzewaniu magazynów i powierzchni handlowych. Do ogrzewania wielkich pomieszczeń niezbędne są nagrzewnice. W dalszym poradniku scharakteryzuję treściwie 2 modele takiego sprzętu. Omówione zostaną nagrzewnice elektryczne oraz nagrzewnice gazowe.

nagrzewnice   slider

Autor: KLIMA-TOP
Źródło: http://dimycz.pop.e-wro.pl/tmp/1.jpg

Przed przejściem do dalszej części artykułu, zaznaczę pewną ważną sprawę. Te nagrzewnice to uniwersalne urządzenia, np.: . Gdy trzeba ocieplać halę bez przerwy, najtrafniejsze stają się odmiany stacjonarne. Te montuje się trwale w odpowiednim miejscu. W sytuacji okresowej potrzeby utrzymywania ciepłoty, np. na terenie prac konstrukcyjnych, niezastąpione okażą się maszyny wózki widłowe nowe przenośne, które da się położyć gdziekolwiek oraz wyłączyć i zapakować kiedykolwiek.

Nagrzewnice elektryczne posiadają wiele plusów. Przede wszystkim, do pracy nie potrzebują powietrza. To podstawowa sprawa przy specyficznych, zamkniętych halach. Po drugie, nie trzeba do nich ciągle wlewać paliwa. Po trzecie, są przyjazne dla ucha i poręczne. Ich negatywem jest z pewnością spore zużycie prądu. Nadają się najkorzystniej do podnoszenia temperatury w domach, magazynach i altanach.

Zobacz też np.: .

Nagrzewnice gazowe, jak mówi nam miano, do swej pracy używają gazu. Pomieszczenie ogrzewa płomień sprężonego propanu-butanu, łatwo dostępnego na terenie całej Polski. Do atutów takiego rodzaju urządzeń wlicza się prostota kontroli mocy. Nagrzewnice gazowe są niedrogie. Za zdobycie nie trzeba dać wiele, identycznie jak i za używanie. Silną stroną nagrzewnicy jest fakt szybkiego uruchamiania. Ciepło otrzymamy chwilę po starcie. Nagrzewnice gazowe zapewniają sporą wydajność, która łączy się z małymi gabarytami. Minusem jest to, że do działania taka nagrzewnica wymaga stałego dopływu tlenu. Muszą być stosowane głównie w przestronnych pokojach, z małą liczbą ludzi. Niezbędne jest stworzenie porządnej wentylacji, to najważniejszy wymóg bezpiecznej eksploatacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*