W jaki sposób należy wybierać odpowiedni kompresor do swoich zapotrzebowań?

Sprężarki powietrza, zatem kompresory, są wykorzystywane od przeszło 100 lat i znajdują dla siebie zastosowanie w znacznej ilości dziedzin. Jednym z powodów ich ogromnej popularności jest fakt, że powietrze jest bardzo elastycznym, bezpiecznym, wygodnym i nieskazitelnym nośnikiem energii.
Urządzenia te przeszły już niezwykle długą drogę swego rozwoju technologicznego oraz stały się w taki sposób skuteczne i niezastąpione w większej części różnych zastosowań, przy których są one stosowane.

pneumatyka

Autor: Hans Fransen
Źródło: http://www.flickr.com
Tak jak w przypadku innych przyrządów, urządzenia pneumatyczne i kompresory, które je napędzają, mają oszczędzać czas i pieniądze przy jakimkolwiek przeprowadzaniu zadania. Większość przyrządów oraz sprzętów wykorzystywanych w tego typu gałęzi jak pneumatyka jest coraz lepsza oraz zazwyczaj lżejsza od typowych przyrządów elektrycznych. Narzędzia pneumatyczne są wykorzystywane w prawie jakimkolwiek sektorze przemysłu, bądź też usług zaczynając od przemysłu lotniczego, motoryzacyjnego, a kończąc na przemyśle spożywczym, dentystycznym czy tekstylnym.
UE

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
lody

Źródło: pixabay.com

Dlatego też czasami trudno wybrać odpowiedni sprzęt dla swoich aktualnych zapotrzebowań. Duża część przyrządów i sprzętów zasilanych sprężonym powietrzem wymaga pewnego minimalnego ciśnienia do bezproblemowej pracy.

Przygotowaliśmy dla Ciebie kolejne zajmujące informacje na ciekawiący Cię temat. Wejdź do następnego artykułu oraz czytaj wpis (https://www.arapneumatik.pl/k-335-wakuometry-podcisnienia).

Przy za małym ciśnieniu, urządzenia te mogą wcale nie funkcjonować albo pracować w wolnym tempie. Standardowe narzędzia oraz sprzęty nie potrzebują ciśnienia wyższego niż 6 do 10 bar. Dobrze jest także wybrać taki kompresor, który mógłby wytworzyć ciśnienie 20% większe od niezbędnego.

Najważniejsze w tym wypadku jest określenie konkretnych wymagań powietrza danego urządzenia, które będzie podłączone pod sprężarkę oraz kontrolowanie, czy efektywność ekonomiczna (widoczna) sprężarki jest w tym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*