Cóż jest idealne do przewożenia delikatnych sprzętów?

Niemało nabywanych poprzez nas rzeczy jest zapakowana w jakąś folię lub choćby w tekturowe opakowanie. Nie zastanawiamy się wszakże jaki wpływ na środowisko będą miały takie pudła po pozbyciu się ich ani z czego w ogóle zostały one wytworzone.
Najczęściej przedmioty o większych wymiarach są opakowane w jakikolwiek pojemnik.

tektura falista

Autor: GAVIN
napięcie

Autor: Jim Bowen
Źródło: http://www.flickr.com
Użyta do jego konstrukcji tektura falista może składać się z kilku warstw kartonu, z których centralny jest umyślnie falisty (bochem.com.pl/). Dodaje to takiemu kartonowi bardziej znaczącą gibkość i odporność na uszkodzenia. Tego typu tektura falista służy przecież do przewiezienia wyrobów czasem na niezwykle znaczne dystanse. W transportujących je samolotach, okrętach czy tirach mogłoby dojść do różnorodnych wstrząsów i wgnieceń. Taka tektura falista powinna być na to wszystko stosownie przygotowana. W odróżnieniu od toreb z folii czy z plastiku, tektura falista przynosi dodatkową amortyzację w wypadku drgań lub uszkodzeń. To niezwykle istotne, jeżeli transportowany jest jakiś bardziej kruchy towar, np. informatyczny.
Wie o niniejszym znakomicie wszelki producent opakowań tekturowych. Przeto także przygotował specjalistyczny system, podług którego składa się poszczególne płaty tektury w nawet np. siedmiu płatach (). Dzięki temu produkty w nich transportowane z pewnością dojadą do odbiorcy bez uszkodzeń. Poza tym wszelki producent opakowań tekturowych posiada w swojej palecie opakowania drukarnia etykiet w różnorodnych wymiarach.

Są oczywiście niektóre standardy, ale pudła z tektury falistej potrafią zostać także wykonywane na jakiekolwiek konkretne zamówienie. Często bowiem taki producent opakowań tekturowych współpracuje z fabrykami zmywarek, lodówek czy telewizorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*