Odebranie lokalu od wykonawcy

Po zwieńczeniu budowy nadciąga czas na odbiór techniczny wybudowanego dla nas mieszkania. Rozpoznanie, zanotowanie i wierzytelność dewelopera do naprawy znalezionych wad i niedoróbek, uchronią nas przed ponoszeniem pobocznych wydatków po wprowadzeniu się do mieszkania. Podczas odbioru mieszkania od dewelopera, kupujący ma prawo poddać próbie zgodność mieszkania z zastrzeżeniami, które pozostały napisane w umowie z deweloperem.

Nowy blok mieszkalny

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Odbiór mieszkania od developeraNależałoby taki odbiór zrealizować uważnie, aby znaleźć ewentualne minusy mieszkania, a również niezgodności z zapisami umowy. Na spotkanie z przedstawicielem dewelopera trzeba i wskazane jest przyprowadzić zawodowca.

Czy prezentowany artykuł Cię zaciekawił? W takim razie sprawdź odmienny polecany serwis zawiasy regulowane, który także ma ciekawe informacje.

Odbiór mieszkania od dewelopera warto wykonać się w ciągu dnia, jak mieszkanie oświetlone jest światłem dziennym. Dzięki temu wiele łatwiej zobaczyć wszelakie ułomności.

W umowie kupna, zawsze wskazany jest precyzyjna wielkość mieszkania. Jest to definiowane na podłożu planu, gdyż mieszkania wielokrotnie sprzedawane są jeszcze w trakcie budowy budynku mieszkalnego. W czasie odbioru technicznego, powinno się precyzyjnie zmierzyć całkowity metraż, czy zgadza się z tym napisanym w umowie. Umowa deweloperska częstokroć określa też standard wykończenia mieszkania. Rozwiązania gorszego rodzaju owocują roszczenia ze strony odbiorcy o wymianę stosowną z umową, lub spadek ceny lokalu.

Kiedy uznamy, że surowce spełniają zapisane w umowie normy, trzeba sprawdzić także, czy żadne części nie zostały uszkodzone w trakcie budowy. Wyjątkową baczność należy zwrócić na okna, drzwi i posadzki, a także baterie w toalecie i kuchni.

Mieszkanie – odbiór techniczny
Trzeba wypróbować funkcjonowanie wszelkich szczegółów instalacji elektrycznej, włączników, gniazdek, detali oświetlenia. Wskazane jest również stwierdzić, czy ściany posiadają należyty pion i poziom, a też czy podłogi nie posiadają niezauważalnych dla oka nachyleń. Kolejny szczegół, który należy sprawdzić to wentylacja. Odpowiednie odprowadzanie powietrza jest wyjątkowo istotne w łazience i kuchni. W procesie odbioru mieszkania od dewelopera robi się protokół, w jakim odnotowuje się każde rozdźwięki z umową, planem mieszkania i wzorcem wykończenia. Śledź informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*