Normy i certyfikaty gost – wszystko na temat

Ponad dwadzieścia lat temu nasz kraj uzyskał wywalczoną suwerenność. Następnie rozpadł się Związek Radziecki i UW. To bardzo ważne, gdyż jest on nieodzowny w rozmowach handlowych z rosyjskimi przedsiębiorcami. Ale obok języka, trzeba pamiętać o certyfikacie Gost R

.

Certyfikacja gost

Odnowił się handel i kontakty biznesowe z RFN, Anglią, Włochami. Po wejściu do UE kwestia ta uległa zmianie. Przedsiębiorcy uzmysłowili sobie, że w sąsiedztwie Polski jest olbrzymi i niespenetrowany rynek do sprzedaży (aktualne dane – ). Rosja po okresie odwrócenia znów stała się lubiana. Wycieczkowicze docenili budowle Moskwy i Petersburga, pragnieniem wielu stała się długa trasa koleją Transsyberyjską. W liceach po latach wróciły lekcje języka rosyjskiego.

To konieczny dokument, który oznajmia, że towary wypełniają normy uchwalone przez Rosję. Region, na którym jest ważny, to nie tylko Rosja. certyfikacja jest honorowana też w Kazachstanie, Gruzji i na Białorusi. Sporo handlowców uważa, że mając certyfikat ISO, opłacanie dalszej dokumentacji jest zbędne. To błąd.

Przechodząc do meritum sprawy – ta praktyczna witryna przedstawia nieco odmienny punkt widzenia na tę kwestię, niż to zostało opracowane w tekście, który teraz widzisz.

W FR i w wymienionych państwach akceptuje się jedynie certyfikaty gost (dokładne informacje).

Certyfikacja dla Rosji jest nieodzowna w wielu wypadkach. Aktualną listę produktów, które wymagają certyfikacji, zobaczysz w sieci. Reguły się raz na jakiś czas zmieniają. Certyfikat Gost przyznaje się najczęściej na pojedynczą serię produktu. W sytuacji, gdy zakładasz szerszą wymianę towarową, możesz złożyć podanie także o certyfikaty Gost na całą produkcję (maksymalnie na trzy lata) bądź na fabrykę.

Nie ma się co czarować, dostanie zaświadczenia tego gatunku, co Certyfikacja Gost-R, do prostych nie należy. Dlatego zalecam skorzystać z dostępnych w Internecie działalności, specjalizujących się w tej kwestie. Nim postawisz na podobne usługi, upewnij się, czy towar, jaki planujesz wwieźć na rynek rosyjski, jest załączony na oficjalnym wykazie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*