Plusy stosowania opałowego oleju, najważniejsze wiadomości o tym, jak się go przechowuje.

Jednym z bardzo chętnie wykorzystywanych w Polsce paliw jest olej opałowy. Ma on dużo zalet, jest paliwem stosunkowo niedrogim, wydajnym oraz ekologicznym. Coraz częściej w niejednym domu jednorodzinnym można spotkać instalacje grzewcze dostosowane do tego właśnie rodzaju paliwa.

projekt instalacji

Autor: Armacell
Źródło: Armacell

Ale nie należy zapominać o jednym bardzo ważnym aspekcie, mianowicie o tym, że opałowy olej jest łatwopalny. I w związku z tym przechowywanie go na terenie posesji będzie wymagało dobrego zabezpieczenia, bo ewentualny pożar mógłby być tragiczny w skutkach. Instalacje oparte na oleju opałowym są bardzo niezależne, wystarczy uzupełnić zapas paliwa. W większości przypadków robi się to raz w roku, przed rozpoczęciem sezonu, zamawiając po prostu jego dostarczenie na teren posesji. I później olej ten jest przechowywany przez parę miesięcy, dopóki nie zostanie zużyty, i przez ten właśnie czas powinien on być w bezpieczny sposób przechowywany, tak żeby nie spowodował przy ewentualnym wycieku jakiegoś niebezpieczeństwa.

Dlatego też jednym z najważniejszych kryteriów bezpiecznego użytkowania instalacji opałowej są odpowiednie, atestowane zbiorniki na olej (). Przeważnie wykonuje się je albo z polietylenu o odpowiedniej grubości, albo z blachy stalowej. Te ostatnie zbiorniki mogą występować w odmianach jedno i dwupłaszczowych, będą się różnić poziomem bezpieczeństwa. Zbiorniki na paliwo jednopłaszczowe muszą jeszcze być ustawiane w specjalnych wannach, ma to za zadanie zapobieżenie rozlaniu oleju po wnętrzu pomieszczenia na wypadek wycieku.

Zbiorniki z dwoma płaszczami są znacznie lepiej chronione przez uszkodzeniami mechanicznymi i bez żadnych problemów używać ich można bezpośrednio w instalacji, bez żadnego dodatkowego zabezpieczenia.

Nie zwlekaj! Jeżeli zainteresował Cię nasz opis, to czytaj również akumulatory do ciągników następne wiadomości na ten materiał. Opracowaliśmy je dla Ciebie z chęcią.

Funkcję zabezpieczającą w nich tworzy warstwa na zewnątrz, w przypadku uszkodzenia powłoki właśnie ona zatrzymuje rozlany olej. Nowoczesne zbiorniki posiadają dodatkowo specjalny alarm, który informuje domowników o wszystkich wyciekach i umożliwia sprawną reakcję na pojawienie się zagrożenia. Więcej na .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*