Przykładowe sposoby i pomysły na to, w jaki sposób można poddać tuningowi swój samochód

Wielu właścicieli samochodów w pewnym momencie decyduje się na to o tym, aby auto w jakiś sposób tuningować. Możliwości pod tym względem są naprawdę duże, dużo można też wydać na takie przyjemności, zwłaszcza jeśli się będzie chciało sporo poprawić. Prace tuningowe przeważnie będą obejmować dwa główne obszary, to znaczy wygląd i układ jezdny. Jeśli chodzi o wygląd focus mk1 tuning będzie przede wszystkim obejmował wymianę niektórych elementów samochodu.

Na pewno do wstawienia będą aluminiowe, sportowe felgi, jeśli będą pasować do koloru nadwozia to mogą być klasycznie czarne. Pomyśleć również można o wymianie przednich reflektorów. Tak chętnie wybierane ostatnio lampy Angel eyes, przez specjalną konstrukcję nie tylko znacznie wydajniej świecą, lecz również nadają sportowego, agresywnego wyglądu. Jeśli budżet będzie na to pozwalał, to na pewno doskonałą opcją tuningową jest wymalowanie nadwozia. Przy takim malowaniu można trochę poszaleć i wybrać jakiś oryginalny kolor, bardzo dobrze też wyglądają rozmaite hydrografiki i dekorowanie aerografem.

samochód

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli sprawy wyglądu już się zamknie, to można się przyjrzeć podzespołom samochodu. Z kolei tutaj hamownia wrocław przeważnie będzie polegał na zwiększeniu mocy silnika, a czasami równocześnie z tym można ograniczyć zużycie paliwa. Profesjonalne przerobienie sterowników silnika, które może dać nawet kilkanaście procent wzrostu mocy sporo kosztuje. Koszt tego typu przeróbek, łącznie z badaniami w hamowni będzie się zaczynał od około tysiąca złotych, ale może być nawet dwa razy droższy.

Zobacz również: tuningchip.pl

Alternatywnie można zastosować chip box, układy kontrolerów do samodzielnego montażu są dość powszechne i spora ilość właścicieli samochodów je kupuje. Ich ceny są zróżnicowane, zaczynają się od niecałych dwustu złotych a kończą nawet na tysiącu. Zaletą takich układów będzie to, że się je szybko instaluje i w razie konieczności można też sprawnie odłączyć. Powiększając moc silnika nie można zapomnieć o poprawie innych elementów pojazdu. Na pewno warto wtedy pomyśleć o przerobieniu zawieszenia, przyda się z pewnością też sprawny, sportowy układ wydechowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*