Jakiego rodzaju mamy sposoby zamocowania ładunków? O których najkorzystniej pomyśleć?

Zamocowanie ładunków w drogowym transporcie to właściwe wykorzystanie właściwości pojazdów, a również wykorzystanie środków mocujących. Jakiego rodzaju są najbardziej znane i pomocne?
Z pewnością pasy, ale mogą być wyłącznie w takim przypadku wykorzystywane kiedy są nieuszkodzone i posiadają czytelną etykietę.
samochód

Autor: Carol VanHook
Źródło: http://www.flickr.com

Tam właśnie znajduje się bardzo dużo istotnych oznaczeń. Pamiętajmy, iż na etykiecie musi znaleźć się norma EN 12195-2, gdyż oznacza to, że producent deklaruje zgodność z jej wymaganiami. Inne normy nie zapewniają odpowiedniej jakości takich pasów. Łańcuchy mocujące eogniwa.pl muszą spełniać wymagania normy EN 818-2, a elementy łączące i skracające powinny mieć urządzenie ubezpieczające przed rozpięciem.

Drążki pozwalają na błyskawiczny oraz granulatory do pelletu wygodny podział ładunkowej powierzchni, dodatkowo mogą być używane w pionie oraz poziomie wewnątrz pojazdów pomiędzy sztywnymi powierzchniami, takie jak chłodnie, naczepy zamknięte i tym podobne. Dość często tego rodzaju zakończenia są obustronnie gumowe lub zawierają antypoślizgowe stopki. Ciekawym rozwiązaniem jest również siatka, wyróżnić możemy dwa modele zabezpieczeń siatkami. Pierwsza to zabezpieczenie przestrzeni ładowni, następna zabezpieczenie ładunku przez okrycie i docisk.

Pierwszy model ma zastosowanie przy przewozie ładunków sypkich w kontenerach otwartych lub pojazdach o otwartej przestrzeni ładunkowej. Ich plusem jest możliwość stosowania w samochodach różnorodnego typu i różnych producentów, a również szybkie i proste mocowanie za pomocą pasów mocujących. Pamiętajmy jednakowoż, by taki sprzęt zakupować w specjalistycznych sklepach, w jakich kupimy i pozostałe niezbędne elementy, takie jak śruba z uchem, eogniwa.pl jaka jest przydatna do wielu zadań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*