Co to jest kreda traserska i w których miejscach się ją stosuje?

Wybór kredy traserskiej wydaje się być banalny – jeżeli jest zauważalna, to ma już wszystko to, co potrzeba. Przy czym niestety nie do końca.
Czasem nawet najprostsze urządzenia czy też akcesoria mogłyby skrywać pewne tajemnice, których poznanie powoduje, że działalność – zatem jeśli nie jest ona przyjemna – to z pewnością jest mniej skomplikowana.

szkło - widok

Autor: Guilhem Vellut
Źródło: http://www.flickr.com
Kreda traserska w niczym nie przynosi na myśl takiej znanej ze szkół.

Zainteresował Cię ów temat? To fantastycznie! Następne równie świeże artykuły odszukasz pod tym odnośnikiem – tam czeka na Ciebie dalszy ciąg.

Taka kreda nie mogłaby być praktyczna w robotach konstrukcyjnych. Jakkolwiek jednak, gdyby za definiowanie takiej kredy zabrał się chemik, to wcale ogromnej różnicy by nie zobaczył. Kreda traserska to mieszanina węglanu wapnia oraz pigmentów. Oferowana jest w różnorodnej wielkości buteleczkach, pomimo faktu, że nie jest płynem.. Kreda traserska jest używana do przenoszenia wymiarów z planu na obiekty rzeczywiste, tak samo, jak wszelkie odmienne urządzenia traserskie. Tyle najkrótszej definicji.

kreda

Autor: Stan Dalone
Źródło: http://www.flickr.com
Przeważnie stosuje się ją do kopiowania linii określonej sznurem traserskim oraz zależnie od rodzaju, może być wykorzystywana we wnętrzach lub na zewnątrz budynków. Wybór kredy traserskiej nie jest szczególnie trudny, jednak należy wiedzieć, od czego rozpocząć. A zacząć należy od rzeczy oczywistej. Pierwsza z nich to pojemność. Kredy traserskie dostępne są w buteleczkach o pojemności od trochę przekraczającej 100g do 1,5 kg. Posługiwanie się większymi by było zwyczajnie zbyt niewygodne. Im mniejsza jest kreda, tym mniej linii można nanosić, więc należy umieć wyznaczyć złoty środek między wydajnością a wygodą. Następną znaczącą kwestią jest odcień kredy. W wypadku kredy traserskiej koloru nie można dobrać pod kątem upodobań estetycznych.

Kreda czarna oraz biała przeznaczone są do stosowania w środku budynków, natomiast kreda czerwona i w kolorze niebieskim – na zewnątrz domu. Tej reguły utrzymuje się duża część producentów, a wyjątki, w których kreda traserska w kolorze czerwonym przeznaczona jest jedynie do pomieszczeń, jest niewiele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*