Jakie wyroby wykonują tego typu firmy jak odlewnie?

Technologia odlewania polega na tworzeniu wyrobów o niezwykle określonych formach i właściwościach w skutek wypełniania przygotowanych uprzednio form metalem w postaci ciekłej.
Elementy systemu wlewowego najczęściej są odcinane, a w następnej kolejności ponownie przetapiane.

panorama - Auto

Autor: JOHN LLOYD
Źródło: http://www.flickr.com
W praktyce odlewniczej najbardziej istotne są dwie kwestie. Chodzi o przyrządzenie ciekłego stopu i o przyrządzenie formy. Największym wyzwaniem jest właściwe opracowanie technologii zarówno wykonania z ciekłego stopu, jak i zrobienia odpowiednich form, mając na uwadze sprawy technologiczne, związane z ekologią czy też ekonomiczne. Są przedsiębiorstwa, które robią odlewy aluminiowe na potrzeby rolnictwa, branży motoryzacyjnej, przemysłu maszynowego czy stoczniowego. Odlewnia metali działa w tego typu sektorach jak odlewy dla rolnictwa, zatem odlewy części ciągników lub elementów do maszyn rolniczych, odlewy dla przemysłu motoryzacyjnego, zatem części układów zawieszenia, odlewy wałków, kół czy też łączników.

Pojemniki plastikowe na piasek i sól

Autor: KINGSPAN Environmental
Źródło: http://kingspanenviro.pl
Tworzone są także odlewy form do zalewania materiałów czy gum albo odlewy kokilowe, czyli formy produkowane zgodnie ze specyfikacją odbiorców. Wykonuje się także odlewy z form piaskowych, czyli odlewy z modeli drewnianych, odlewy z form gipsowych, silikonowych albo odlewy gipsowe.

Czy komentarze z www (http://mechanika-service.com/czesci-zamienne-do-wozkow-widlowych) pod przeczytanym wpisem Cię zaciekawiły? Może masz ochotę coś do nich dopisać? Będzie to dla nas na pewno bardzo istotne.

Poza tym takie przedsiębiorstwa wykonują także okucia odlewane, zatem mechanizmy z aluminium, okucia konstrukcyjne odlewane, odlewy dla budownictwa, zatem rury wykonane z aluminium albo elementy fasad z aluminium oraz obudowy wykonane z aluminium czy aluminiowe formy do opon lub odlewanie form bieżników.

Takie firmy wykonują poza tym tuleje grubościenne odlewane, odlewane wałki i walce, odlewane koła napędowe, wałki wykonane z aluminium, korpusy odlewane czy płyty stalowe. Takie odlewnie wykorzystują stopy odlewnicze z aluminium w formie gąsek dwudzielnych. Istnieje także możliwość wyrobu stopu z norm PN, EN oraz DIN bądź też na zlecenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*