Na czym polega odprawa celna przed lotem i jak się do niej odpowiednio przygotować?

Pierwsza w życiu wyprawa lotnicza to wyjątkowo stresujące wydarzenie. Obsługa terminali chętnie podpowie jak podróżującym przejść przez odprawę oraz wyjaśni wszystkie wątpliwości. Blisko 20 milionów osób skorzystało w zeszłym roku z usług rodzimych portów lotniczych. Transport lotniczy w naszym kraju to nie tylko loty zagranicę, ale również połączenia między największymi ośrodkami miejskimi.

Transport samolotowy

Autor: Roel Hemkes
Źródło: http://www.flickr.com
Bez względu na typ podróży, każdy podróżujący jest zobowiązany przejść takie same kroki procedury. Odprawa celna to kluczowy punkt przygotowań do rejsu. Tylko w samym porcie lotniczym imienia Chopina w stolicy działa ponad 100 punktów do odprawy. Na terenie portu lotniczego powieszone są tablice informacyjne.

Kiedy przejdziesz do meritum problematyki, to pamiętaj, że możesz uzyskać inne informacje na przedstawiany temat – przeczytaj tutaj wszystko, co jest Ci niezbędne w tym miejscu.

Podróżni mogą znaleźć na nich informację, do których punktów muszą się wybrać klienci konkretnych firm lub lotów. Informacji udzielają także infopunkty. Informacje telefoniczne funkcjonują 24 godziny na dobę – klik!.

W czasie odprawy celnej, kadra terminala sprawdza dokumenty podróżnego – jego paszport i zależnie wizę, jeśli jest wymagana oraz bilet albo poświadczenie rezerwacji fotela w samolocie. Podróżny otrzymuje kartę pokładową i potwierdzenie nadania walizki. Karta pokładowa to podstawowy dokument, który zagwarantuje wejście do samolotu. Przed podróżą, pasażer ma możliwość jeszcze korzystać z dodatkowej korzyści – kupić coś w strefie bezcłowej.

Transport lotniczy bardzo szybko rozwija się w całej Europie. Również nasz kraj ma powody do dumy. Powstają nowe połączenia i porty lotnicze, a rodzimy transport lotniczy co roku zwiększa się aż o 15 procent. Pierwszy rejs to naturalnie stresujące doświadczenie, ale warto pamiętać, że odprawa celna przeprowadzana jest sprawnie, a zespół portu chętnie odpowie na wszelkie pytania. Informacje wyświetlane są na tablicach, a w wypadku wątpliwości śmiało można dzwonić pod numer infolinii. Szczegółowe informacje można także przeczytać na stronie internetowej lotniska, z którego planujemy skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*