Na czym polega odprawa celna przed lotem i jak się do niej odpowiednio przygotować?

Pierwsza w życiu wyprawa lotnicza to wyjątkowo stresujące wydarzenie. Obsługa terminali chętnie podpowie jak podróżującym przejść przez odprawę oraz wyjaśni wszystkie wątpliwości. Blisko 20 milionów osób skorzystało w zeszłym roku z usług rodzimych portów lotniczych. Transport lotniczy w naszym kraju to nie tylko loty zagranicę, ale również połączenia między największymi ośrodkami miejskimi.

Transport samolotowy

Autor: Roel Hemkes
Źródło: http://www.flickr.com
Bez względu na typ podróży, każdy podróżujący jest zobowiązany przejść takie same kroki procedury. Odprawa celna to kluczowy punkt przygotowań do rejsu. Tylko w samym porcie lotniczym imienia Chopina w stolicy działa ponad 100 punktów do odprawy. Na terenie portu lotniczego powieszone są tablice informacyjne. Podróżni mogą znaleźć na nich informację, do których punktów muszą się wybrać klienci konkretnych firm lub lotów. Informacji udzielają także infopunkty. Informacje telefoniczne funkcjonują 24 godziny na dobę – klik!.

W czasie odprawy celnej, kadra terminala sprawdza dokumenty podróżnego – jego paszport i zależnie wizę, jeśli jest wymagana oraz bilet albo poświadczenie rezerwacji fotela w samolocie. Podróżny otrzymuje kartę pokładową i potwierdzenie nadania walizki. Karta pokładowa to podstawowy dokument, który zagwarantuje wejście do samolotu. Przed podróżą, pasażer ma możliwość jeszcze korzystać z dodatkowej korzyści – kupić coś w strefie bezcłowej.

Transport lotniczy bardzo szybko rozwija się w całej Europie. Również nasz kraj ma powody do dumy. Powstają nowe połączenia i porty lotnicze, a rodzimy transport (zobacz również: wulkanizacja taśm przenośnikowych) lotniczy co roku zwiększa się aż o 15 procent. Pierwszy rejs to naturalnie stresujące doświadczenie, ale warto pamiętać, że odprawa celna przeprowadzana jest sprawnie, a zespół portu chętnie odpowie na wszelkie pytania. Informacje wyświetlane są na tablicach, a w wypadku wątpliwości śmiało można dzwonić pod numer infolinii. Szczegółowe informacje można także przeczytać na stronie internetowej lotniska, z którego planujemy skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*