Struktury ze stali, to ogromnie przydatne i współczesne rozwiązania przemysłowe.

Owe konstrukcje są o wiele bardziej opłacalne aniżeli standardowe budowle, a ponadto są wiele bardziej oszczędne w eksploatacji. Ich walorem jest szybki montaż i demontaż. Producent konstrukcji stalowych ręczy niezwykle dużą solidność. Zastosowanie jest różne.

budowa

Autor: Argonne National Laboratory
Źródło: http://www.flickr.com/photos/argonne/4035472798/
Mają możliwość one służyć jako hale magazynowe, lub hale przemysłowe i wytwórcze, również jako garaże, czy warsztaty. Szkielety stalowe (więcej) są wykorzystywane w budownictwie fabrycznym, rolnym, użyteczności ogólnej i mieszkaniowym, a również szkieletach inżynierskich i budownictwie specjalnym.
Stosowanie tych struktur nie nastręcza wielkich nakładów pieniężnych. Kolejną wartością jest to, że inwestycja nie jest tak pracochłonna jak w przypadku obiektów murowanych, toteż wykonywana jest w ciągu paru miesięcy. Są opłacalne dla inwestorów, gdyż są one bezproblemowe w eksploatacji. Struktura jest dostarczana na plac budowy w formie pojedynczych fragmentów i skręcana wprost na miejscu, albo składana w zakładzie przemysłowym () i gotowa dostarczana na plac budowy. Można wyprodukować mnóstwo gatunków profili. Są one scalane w fabryce za pomocą nitów, albo śrub w układy ram i kratownic rozmaitego typu.
Producent konstrukcji stalowych używa do produkcji profili najlepszej jakości stali konstrukcyjnej. Warstewka cynku stanowi osłonę stalowych profili przed korozją. Maszyna modelująca, jaka tnie kształtowniki, zaciąga osłonkę cynkową również na przeciętą krawędź. Ocynkowaną nawierzchnię można także pokryć warstwą lakieru, lub farby.

Nowością na rynku ram stalowych są szkielety pod budowę domu. Budowanie domu szkieletowego o konstrukcji stalowej jest ogromnie prędka, ale wymaga dużej precyzji. Domy w owej technologii cieszą się wielkim powodzeniem poza granicami kraju. producent konstrukcji stalowych oferuje ramy stalowe, jakie można budować (polecam płyty ognioochronne firma mercor) do czterech pięter. Na lokalny rynek sprowadzono kilka technik. Każde stosują procedurę gięcia na zimno. Taki wariant obróbki zapewnia wielką precyzyjność wykonania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*