Auto można modyfikować na dużo metod

W skład modyfikacji wchodzą częśći ozdobne czyli naklejki, wysokiej jakości lakierowanie różnych części jak i zmiana fabrycznych części na lepszej jakości oraz mechaniczne czy elektroniczne modyfikację silnika.

Każdy entuzjasta tuningu chce żeby jego pojazd wykręcał jak najwyższe statystyki bez względu cenę jaką przyjdzie mu wydać za ulepszenie ukochanego samochodu.
bmw e36 tuning

Autor: photobeppus
Źródło: http://www.flickr.com

Rozpoczynając modyfikacje auta należy skupić się na elementach które realnie poprawią statystyki samochodu a nie specjalnie zmieniają prezencje, to już tylko modyfikacja kosmetyczna służąca do lansu lub odróżnienia się od innych. Części które wpływają na zmianę prowadzenia samochodu to np. zamontowanie hamulców innych niż oryginalne które spowodują że droga hamowania skróci się i zwiększy to komfort jazdy. Zakup profesjonalnych opon spowoduje większą przyczepność samochodu. Należy też poprawić opływowość danego samochodu kupując do niego spoiler czy bardziej opływowe elementy typu zderzaki i progi. Gdy do silnika zamontujemy turbosprężarkę pojazd będzie się szybciej rozpędzał co pozytywnie wpłynie na dynamikę jazdy, warto doczytać . Pojazd można również ulepszać elektronicznie montując chip tuning, BMW e36 chiptuning wrocław cennik jest tego klasycznym przykładem. Ale na czy właściwie polega chip tuning?
Jest to zamontowanie chipa który zmieni prace aparatu zarządzającego motorem – ECU. Posiada je każdy pojazd. Ecu jest to aparat odpowiedzialny za pracę silnika w każdych warunkach prędkości i obciążenia – odkryj więcej. ECU posiada wiedze o tym, jak sterować benzyną i zapłonem oraz kątem wtrysku w dowolnych warunkach.

Parametry wpisane do ECU są przygotowane tak, aby żywotność samochodu była, jak najdłuższa, ale jednak niekoniecznie tak, aby silnik rozwijał największą moc i moment obrotowy oraz palił najmniej paliwa. Należy wiec zastanowić się czy chip tuning, bmw e36 tuning jest modyfikacją która nas interesuję ponieważ znacząco może ona wpłynąć na osiągi jak i na komfort jazdy samochodem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*