Kupujemy pierwsze auto. Przetestowane sposoby i zakupy z fachowcem.

Nabywając swoje pierwsze auto, początkujący kierowca decyduje się kupić auto używane. Zdecydowana większość nabywców sugeruje się trzema czynnikami: rocznikiem, kilometrami na liczniku i marką. Ci, jacy planują nabyć swoje pierwsze auto, często mają pewną wiedzę teoretyczną i są uczuleni na co mają zwracać szczególną uwagę, lecz bywa, iż w praktyce, czyli podczas oglądania u sprzedawcy – nie do końca sobie z tym radzą. Czy warto wybierać auto ze specjalistą?

Duży samochód

Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com
Poszukując dla siebie czterech kółek, trzeba brać pod uwagę wiele kwestii – pierwsza – budżet, kolejna – będzie to samochód, na którym dopiero nauczymy się dobrze jeździć. W tej sytuacji ani rocznik, ani marka nie powinny mieć dla nas większego znaczenia, tylko koszt i dostęp do części itp. Pomyślmy, czego przede wszystkim oczekujemy od tych czterech kółek. Bezawaryjności? To na pewno. Ekonomiczności – także. Czasem usuwanie kilku drobnych wad w psującym się samochodzie jest czasami sporo tańsze, niż zwykłe czynności obsługowe lub wyeliminowanie 1 wady w samochodzie uważanym za pewniaka bezawaryjnego. Gdy mamy tę wiedzę, wybieranie i zakupy powinny pójść nam szybciej. Ale spora liczba sprzedawców zrobi wszystko, aby zareklamować swój pojazd jako ekonomiczny, bezawaryjny i z małym przebiegiem, co bywa niezgodne z prawdą – serwis.biz.pl/. Dlatego na zaplanowane oglądanie auta warto zabrać profesjonalistę – mechanika z doświadczeniem. Jeśli nie mamy nikogo takiego wśród znajomych, serwisy samochodowe (przyczepki samochodowe lekkie) w Krakowie z pewnością przyjdą nam z pomocą. Mechanik weźmie pod uwagę ogólny stan samochodu, stan nadwozia, obejrzy karoserię, a w trakcie jazdy wyłapie nieprawidłowości.

samochód w mieście

Autor: Raphael Desrosiers
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli osoba sprzedająca jest na tyle uczciwa, że wskaże słabe punkty albo kwalifikujące się do wymienienia, mechanik od razu skalkuluje koszty tych napraw i wymian, a co za tym idzie będziemy wiedzieli, z jakimi działaniami i kosztami wiąże się ten zakup. Jeśli będziemy zdecydowani na zakup, dobre serwisy samochodowe w Krakowie (serwis volksvagena w Krakowie) na poczekaniu dokonają bezpłatnego przeglądu i – jeżeli będzie taka konieczność, na przykład wymianę opon. Dobry serwis samochodowy, którego będziemy klientami, poinformuje nas o rekomendowanym terminie kolejnej wizyty w serwisie i konieczności dokonania przeglądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*