Co to są odbojnice oraz gdzie się je montuje?

Czym właściwie jest odbojnica? Najkrócej mówiąc są to takie części, które są w formie bali lub pionowych belek. Takie odboje są zawieszone na ścianach lub na narożnikach i w tego typu właśnie formie można je najczęściej napotkać w budynkach użyteczności publicznej.
Takie miejsca to chociażby szpitale czy też parkingi podziemne zbudowane na większej części nowych osiedli.

Nie mniej często można spotkać odbojnice w galeriach handlowych lub w hotelach czy też w szkołach. To jednak nie jest jedyny przykład użycia tego typu składników – więcej na temat odbojnic nieco niżej. Podstawową funkcją odbojnic przemysłowych jest naturalnie ochrona murów oraz narożników w przestrzeniach, w jakich są one zwłaszcza podatne na uszkodzenia mechaniczne wynikające z przenoszenia dużych gabarytowo oraz szczególnie ciężkich przedmiotów. W tamtym miejscu, gdzie niebezpieczeństwo tego rodzaju bywa często, montaż stosunkowo tanich w kupnie odbojnic jest znacznie bardziej opłacalny, niż potrzeba odnowienia ścian. W jaki sposób odbojnice chronią ścianę albo odmienne części?

oświetlenie

Autor: Normstahl
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/ssd_topclassic_eurodekor_bright_0707.jpg
Otóż w tym miejscu warto się pochylić nad konstrukcją takich zabezpieczeń. Wszelkie odbojnice są zaopatrzone w amortyzator, który bardzo efektywnie przyjmuje całą energię wywołaną przez natarcia nawet niezwykle ciężkimi rzeczami. Po paru chwilach odbojnice powracają do swojego pierwotnego kształtu, a w takiej sytuacji chroniony element pozostaje nieporuszony. W magazynach odbojnice mogłyby także posłużyć jako elementy wytyczające ścieżki komunikacyjne. Niezwykle często są stosowane również jako zabezpieczenia szafek. Natomiast przemysłowe odbojnice do maszyn (zobacz co poleca sklep e ogniwa) mają na celu chronić urządzenia przed przypadkowymi uszkodzeniami czy wgnieceniami albo zarysowaniami.

Aktualnie, wspomniane elementy oferowane są w niezwykle dużym wyborze kolorów oraz modeli, dzięki czemu można bez trudu dobrać odcień Lakieru, jakim były pokryte do koloru ściany, na której zostaną przymocowane. Wybór takich odbojnic pozwala na zachowanie jedności designu w danym miejscu, co ma wielki wpływ na estetykę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*