Każdy z nas wie, jak wygląda maszt energetyczny – w obecnych czasach pajęczyną linii energetycznych jest pokryty cały kontynent

energia elektryczna jest bardzo potrzebna. Obecnie nie możemy sobie wyobrazić bez niej życia. Wszelkie nasze urządzenia działają dzięki elektryczności.

bloki skalne

Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego powodu co chwilę wokół siebie zauważamy maszty energetyczne i w ogóle nas to nie dziwi. To osiągnięcie poprzedniego stulecia – globalny dostęp do prądu – sprawdź to na bazalt.pl.
szkolenie

Autor: PLANNJA
Źródło: Plannja
Fundamenty pod słupy energetyczne powinny być niezwykle mocne i głęboko wbijane w ziemię. Chodzi głównie o to, żeby maszt nie pochylał się i przez długie lata spełniał swoją funkcję. Zazwyczaj bywają one żelbetonowe. Ważne, aby wszystkie fragmenty takiego masztu (te nad i pod powierzchnia) posiadały potrzebne certyfikaty. Upadek takiego słupa z powodu usterek budowlanych albo fatalnych materiałów byłby związane z wielkim zagrożeniem dla życia ludzkiego. W rejonach górzystych przede wszystkim powinniśmy pamiętać o korzystaniu z odpowiednich fundamentów. Jest to obszar, który wyjątkowo bywa wrażliwy na procesy erozyjne oraz osuwiska. Czasami są to procesy niezwykle wolne i prawie niedostrzegalne przez człowieka, a czasami bardzo gwałtowne, jak wówczas, kiedy bloki skalne odpadają od ziemi. W takich sytuacjach warto zdziałać wszystko, żeby fundamenty (fundamenty pod słupy energetyczne) pod słupy energetyczne były bardzo stabilne. Da nam to poczucie bezpieczeństwa i nawet jeżeli linie będą zerwane, maszty powinny być nienaruszone.

Warto używać części najwyższej jakości, które wytrzymają wiele lat i będą potrzebować tylko cyklicznej renowacji. Z tego powodu w przyszłości zaoszczędzimy spore środki na wymianach słupów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*