Oświetlenie przemysłowe, jak wybrać najlepsze

Zapewnienie bezpieczeństwa na stanowisku pracy jest obowiązkiem każdego pracodawcy. Mimo, że hale budowane są tak, aby jak najwięcej naturalnego światła wpadało do wnętrza, obowiązkowe jest zastosowanie sztucznego oświetlenia.Kierunkowość światła i postrzeganie barw światła zapobiegają oznakom zmęczenia wśród podwładnych i przyczyniają się do tego, iż realizowanie powierzonych zadań staje się łatwiejsze.

pomieszczenie przemysłowe

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com
Spełnienie wymagań dotyczących prawidłowego oświetlenia odgrywa główną rolę dla bezpieczeństwa pracy. Lecz oprócz bezpieczeństwa, ważna jest także wydajność, energooszczędność i ekologia. Aktualnie, budowanie hal produkcyjnych o dużej sprawności jest coraz powszechniejsza. Oszczędności są tu nie bez znaczenia, zważywszy na duży metraż obiektów przemysłowych, toteż na etapie projektowym trzeba indywidualnie podejść do każdego z obiektów oświetlenie .

Główna zasada: charakter oświetlenia przemysłowego uzależniony jest od przestrzeni, w której będzie montowane. Na halach stosuje się niezawodne oprawy przemysłowe (TheusLED) typu high-bay, świecące zimno-białym światłem. Zamontowane w równych odstępach, na całej powierzchni sufitu zapobiegają powstawaniu obszarów niedoświetlonych. Oświetlenie przemysłowe pomaga też w poruszaniu się po obiekcie, dlatego w obszarach, gdzie między maszynami tworzą się ciasne korytarze, używa się oprawy przemysłowe o wąskim kącie świecenia – oświetlenie przemysłowe.

Nie zwlekaj – tylko wejdź na oryginalny serwis www (http://www.zawiesiawroclaw.pl/), z którego dowiesz się dużo ciekawych informacji dotyczących tego tematu.

Tak, by strumień świetlnyskierowany był przede wszystkim na ścieżki poruszania się pracowników.

Jednym z najdroższych elementów składowych kosztów przedsiębiorstwa jest magazynowanie. Z tej przyczyny powstają magazyny wysokiego składowania, obsługiwane przy pomocy wózków podnośnikowych. Operator musi mieć dobrą widoczność, w przeciwnym razie transport może zakończyć się upadkiem towaru. Tu rozwiązaniem jest zastosowanie lamp, które mogą kształtować światło tak, aby oświetlało przejazdy między regałami oraz same półki. Dzięki swej dużej mocy, lampy mogą być zawieszone bardzo wysoko i oświetlać jedynie potrzebny teren, a nie wierzch regału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*