Wykaz najczęściej stosowanych odmian przenośników, które znajdują zastosowanie w przemyśle.

W celu przeniesienia rozmaitych ładunków na niewielkie odległości najczęściej stosuje się przenośniki. Ich szeroka propozycja sprawia, że znajdują one zastosowanie w wielu rozmaitych gałęziach przemysłu. Co więcej, obecne przenośniki są urządzeniami nowoczesnymi, pozwalającymi na spore możliwości jeśli chodzi o sterowanie, a jednocześnie bardzo wytrzymałe i niezawodne. Dzięki nim praca staje się dużo wydajniejsza i szybsza, a procesy produkcji, magazynowania czy dystrybucji dużo lepiej dopracowane.

Taśma produkcyjna

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie największą popularnością klientów niezmiennie cieszą się przenośniki taśmowe, ocenia się, że kilkadziesiąt procent wszystkich nowo montowanych urządzeń to właśnie ta odmiana. Dedykowane są one do transportowania lekkich produktów, o niewielkich gabarytach, do których należą między innymi materiały granulowane i sypkie, a także drobne pakowane czy workowane przedmioty. Ten typ przenośników stosowany być może zarówno jako niezależne urządzenie, jak i element większej linii produkcyjnej, niekiedy w połączeniu ich w większe segmenty.

Sporym zainteresowaniem również się cieszą przenośniki kubełkowe (PROMUS Katowice), które z kolei służą do pionowego transportu rozmaitych materiałów na niekiedy znaczne wysokości. Przeważnie będą to substancje ziarniste, sypkie i w dużych kawałkach, lecz niektóre odmiany pozwalają również na transport (hurtownia części samochodowych) tym sposobem rozmaitych płynów. Przenośniki te używane są przeważnie w przemyśle chemicznym oraz budowlanym, ale w wielu przypadkach będą po nie również sięgać najróżniejsze zakłady produkujące produkty spożywcze. W części specyficznych zastosowań zamiast przenośników taśmowych znacznie lepiej się sprawdzi ich odmiana śrubowa.

fabryka

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com
Przenośniki śrubowe ( lub zamów przenośnik śrubowy) składają się z dwóch elementów, czyli długiej rynny, w której będzie się przesuwał materiał oraz ślimaka, który będzie odpowiedzialny za przesuwanie. Ta wersja przenośników niezastąpiona będzie w wielu różnych odmianach przemysłu, na przykład dość często korzysta z niej przemysł spożywczy, budowlany i chemiczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*