W dzisiejszych czasach rozwój technologiczny ma miejsce w niespotykanym dotąd tempie.

W dzisiejszych czasach rozwój technologiczny odbywa się w niespotykanym dotąd tempie. Standardem stała się sytuacja, w której komputer zakupiony nie więcej niż dwa lata temu uważany jest za antyk, który należy jak najszybciej wymienić.

Cloud

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Codziennie w telewizji i internecie widzimy mnóstwo reklam prezentujących kolejne nowinki technologiczne oraz zachęcających do ich jak najrychlejszego zakupu. Sporo z nich od swoich poprzedników różni się jedynie odrobinę większym ekranem albo nieco szybszym procesorem. Czasami pojawiają się jednakowoż innowacje, które faktycznie ułatwiają życie. Jedną z takich innowacji mogą być dane w chmurze (Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej o danych w chmurze). Wprawdzie nie jest to punkt zwrotny na miarę wynalezienia silnika spalinowego, jednakże w dzisiejszych czasach korzysta z nich zdecydowana większość osób często nawet nie wiedząc o tym. Dane takiej jak na przykład listy naszych kontaktów, prywatne zdjęcia, zapisy naszych rozmów, czy też coś tak trywialnego jak nasze osiągnięcia w różnych grach, w większości przypadków są automatycznie przechowywane w chmurze, jeśli tylko urządzenie z którego korzystamy jest podłączone do internetu. Taka sytuacja ma oczywiście zarówno wady, jak i zalety. Bez wątpienia zapisywanie informacji w chmurze może się przydać na przykład w momencie gdy zmieniamy telefon i po włączeniu nowego trzeba tylko zalogować się na swoje konto, a wszystkie dane jak na przykład lista kontaktów bądź ustawienia aplikacji automatycznie pojawią się na nowym sprzęcie. W aspekcie wad powinno się wspomnieć zwłaszcza o kwestiach bezpieczeństwa.

Poszukujesz podobnego materiału na opisywany tu temat? Jeżeli tak, to ten wyczerpujący artykuł (https://byczyparking.pl/) na 100% również uznasz za satysfakcjonujący.

Ostatnio kilkakrotnie mogliśmy przeczytać o aferach, w ramach których wyciekły prywatne zdjęcia gwiazd. Takie sytuacje sugerują, że technologia ta może nie być do końca bezpieczna, nie wyłącznie dla ludzi sławnych, ale także dla każdego z nasz. Kolejnym wartym wspomnienia przykładem rozwoju technologicznego jest powstanie otwartych systemów operacyjnych. Ten typ systemów operacyjnych stanowi konkurencję dla klasycznego oprogramowania. Charakteryzuje je otwarta struktura oraz fakt, że bez żadnych reperkusji można je dowolnie modernizować. Przykładem takiego wolnego oraz otwartego oprogramowania jest centos server, który w ostatnim czasie zyskuje na popularności – Więcej szczegółów o centos server.

Reasumując postęp technologiczny jest częścią naszego życia i w tym momencie prawdopodobnie nie można go już zatrzymać. Codziennie korzystamy z nowych technologii, często nawet nie zwracając na to uwagi. Technologie te mogą wprowadzić wiele pozytywnych zmian, ale również niekorzystnych sytuacji. Ważne jest, aby używać ich z rozwagą i pamiętać, iż to technologia musi pracować dla nas, a nie odwrotnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*