Projektowanie magazynów

Rozwój firmy handlowej może się wiązać z potrzebą rozbudowania magazynowej powierzchni. Jeżeli będą możliwości, to można halę magazynową rozbudować, ale czasami koniecznie będzie kupienie lub wynajęcie nowego magazynu. Jeżeli firma będzie rozważać wynajem to czasami dostaje magazyn po innej firmie, która sobie wszystko zorganizowała.

magazyn pełen paczek

Autor: Michael Bernath
Źródło: http://www.flickr.com

Czasami to, co zostało, w zupełności starczy do tego, aby bez większego przerabiania się przeprowadzić. Czasami jednak okazać się może, że wydatki związane ze zmianą wyposażenia magazynu, projektem i zakupem nowego są tak duże, że dużo bardziej opłaca się wynająć lub postawić pustą halę i zacząć projektowanie od zera.

Zainteresował Cię prezentowany wpis? Jeżeli tak, to w tym serwisie także przeczytasz coś, co okaże się godne Twojej uwagi. Kliknij zatem tu!

Jeżeli ktoś wybierze tę drogę, to powinien do samego końca wykorzystać wszystko, co oferują obecnie firmy które się zajmują wyposażeniem i projektami hal magazynowych. Przy ich pomocy można magazyn tak zaprojektować, że nawet na niedużych powierzchniach uda się pomieścić taką ilość towarów, jak w wielu dużo większych halach. Projektowanie magazynów (odsyłam do tej strony) wymaga wiedzy i doświadczenia, dlatego też warto je zlecić komuś, kto ma odpowiedni potencjał i możliwości w tej tematyce.

Przystępując do projektu hali magazynowej na początku należy określić, jaki rodzaj asortymentu będzie w nim przechowywany. Od tego zależeć będzie wybór odpowiednich regałów i półek, a także wyznaczenie ich rozmiarów i odstępów między nimi. Chcąc maksymalnie wykorzystać potencjał, jaki obecnie dają modułowe konstrukcje wielu właścicieli decyduje się na wielopoziomowe systemy magazynowe (). Początkowo można je użyć z jednym poziomem, a kiedy zajdzie potrzeba dodatkowej powierzchni, to w łatwy sposób będzie można je rozszerzyć. Porządne systemy modułów mają śrubowe i wtykowe łączenia, dzięki czemu da się je łączyć bez konieczności wykonywania spawów, a poza tym są wygodne i bezpieczne w użytkowaniu. Przy projektowaniu magazynu trzeba zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo, stosowane obecnie układy regałów zapewniają wygodną i bezpieczną pracę dla ludzi przebywających w magazynie, a jednocześnie dają dużą efektywność przy składowaniu asortymentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*