W jaki sposób możemy zaoszczędzić na opłatach za wodę?

Wydajny zbiornik na tzw. deszczówkę mógłby być znakomitym połączeniem proekologicznej tendencji i zwyczajnie ekonomii. Deszczówkę można wykorzystać do podlewania ogrodowych roślin, dzięki czemu moglibyśmy zaoszczędzić na rachunkach za wodę z typowej publicznej instalacji.
Jeśli chodzi o naziemne pojemniki, gromadzenie wody może się odbywać bezpośrednio z rur spustowych.

rękawice ochronne i narzędzie pracy

Autor: Daniel Bergey
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli z kolei chodzi o praktyczny zbieracz wody, to bardzo dużą popularnością mogłyby cieszyć się ręczne zbieracze klapowe.

Uwaga! Przygotowaliśmy dla Ciebie następny artykuł – a tam kompleksowa informacja (https://ulpa.com.pl/akcesoria-do-odkurzaczy/weze-ssace/) na ten temat. Przejrzyj go obowiązkowo i życzymy owocnej lektury.

Otwieranie klapy sprawia, że woda wypływa z rury bezpośrednio do zbiornika. Z kolei zamknięcie sprawia, że tego typu woda spływa nadal i omija wlot pojemnika. Bardzo dużym walorem tego typu rozwiązania jest kusząca cena. Klapowy zbieracz wody można nabyć za maksymalnie 70 zł. Niestety taki pojemnik wymaga manualnej obsługi. Klapa musi być otwierana przed opadem deszczu i zamykana po zakończeniu takich opadów.

drewno

Autor: Robert Bosch Sp. z o.o.
Źródło: Robert Bosch Sp. z o.o.
Następnym minusem może być również brak jakichkolwiek filtrów, które mogą zapobiegać wpływaniu różnych zanieczyszczeń do komory pojemnika. Beczka albo podziemny pojemnik, które umożliwiają zbieranie wody, mogą być zaopatrzone w specjalistyczny zbieracz wykorzystujący tzw. wirowy ruch wody, który występuje na ściankach rury spustowej. Ich zaletą jest z kolei bezobsługowa praca i możliwość montażu filtrów, które poprawiają jakość wody. Rekomenduje się ponadto, aby zbieracze miały specjalistyczny zawór pływakowy. Jego zadaniem jest zapięcie klapy po uzupełnieniu pojemnika. Jest to niezwykle istotne, kiedy pojemnik jest dla przykładu w piwnicy lub pod powierzchnią ziemi.

Jeżeli zastanawiasz się, jaki zbiornik kupić, to wszystko zależy od naszego zapotrzebowania na deszczówkę, naszych upodobań oraz rozmiaru naszej działki. Niewielka beczka na pewno wystarczy do podlewania małych trawników czy też klombów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*